Anot pranešimo, sistemos naudojimas ėmė pastebimai augti 2016 m. metų rugpjūčio–rugsėjo mėn.
Anot RC direktoriaus pavaduotojo Arvydo Bagdonavičiaus, skaičiai rodo, kokia pažanga yra padaryta ir kaip atsakingai sveikatos priežiūros įstaigos ruošiasi vieningam naudojimuisi E.sveikata.
Aktyviausių ligoninių, poliklinikų, vaistinių statistika demonstruoja, kad E.sveikatoje sukurtas galimybes galima panaudoti sveikatos priežiūros veiklos gerinimui. Kita vertus, pasak A.Bagdonavičiaus, daugelis įstaigų tikriausiai susiduria su tinkamo materialinio aprūpinimo problemomis, dalies gydytojų kompiuterinio raštingumo ar darbo krūvių problema, tačiau yra ne vienas pavyzdys, kai įstaigos sėkmingai išnaudoja sistemos privalumus.
E.sveikatos sistemoje medicininių įrašų (pvz., e.receptų, ambulatorinių apsilankymų, vaistų išdavimo dokumentų, mirties ar gimimo liudijimų ir pan.) skaičius 2017 m. rugpjūtį siekė beveik 600 tūkst. per mėnesį, kai 2016 m. rugpjūtį mėnesinis medicininių įrašų skaičius buvo nepilni 23 tūkst., t.y. per mėnesį padaromų medicininių įrašų skaičius nuo 2016 m. rugpjūčio iki 2017 m. rugpjūčio išaugo 26 kartus.
Panaši situacija ir su išrašomais e.receptais: nuo 2016 m. rugpjūčio per mėnesį išrašomų e.receptų skaičius padidėjo nuo 9 tūkst. (2016 m. rugpjūtį) iki beveik 250 tūkst. (2017 m. rugpjūčio duomenys), t.y. beveik 28 kartus.
Aktyviausiai darbuojasi Vilniuje įsikūrusi Centro poliklinika, kuri jau išrašė apie 175,8 tūkst. e.receptų, nuo jos šiek tiek atsilieka Antakalnio poliklinika (išrašyta 131 tūkst. e.receptų), o Vilniaus universiteto Santaros klinikos iki šiol yra išrašę šiek tiek virš 80 tūkst. e.receptų.
Vaistų pagal e.receptus išdavimas taip pat aktyvus: šioje srityje pirmauja UAB „Eurovaistinė“, taip pat daug vaistų pagal e.receptus išduoda UAB „Nemuno vaistinė“ ir UAB „Gintarinė vaistinė“.
Aktyvėja ir medicininių vaizdų teikimas į tam skirtą E.sveikatos posistemę. Aktyviausios siunčiant medicininius vaizdus (tyrimus) yra Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, Centro poliklinika, Respublikinė Panevėžio ligoninė ir Tauragės ligoninė, o medicininių vaizdų aprašymų daugiausia iš visų E.sveikata besinaudojančių šalies įstaigų yra pateikusi Radviliškio ligoninė (beveik 16 tūkst. aprašymų).
Pastarosios vadovai teigia tokiu būdu sprendžiantys gydytojų radiologų Radviliškyje trūkumą – kituose miestuose dirbantys reikalingi gydytojai E.sveikatoje gali nuotoliniu būdu aprašyti, pvz., sukeltas rentgeno nuotraukas ar kitokius med. vaizdus.
E.sveikatos tvarkytojo RC monitoringo centro pagalba nuolat stebima šios sistemos ir su ja susijusių informacinių sistemų veikla, visą parą fiksuojami kad ir menkiausi RC ar kitų institucijų tvarkomų informacinių sistemų (Valstybinės ligonių kasos, policijos, Regitros, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir kt.) sutrikimai, todėl yra galimybė į juos operatyviai reaguoti.
Primename, kad nuo 2018 m. kovo mėn. visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie vieningo naudojimosi E.sveikata.