„Protestuodamas prieš Seimo sprendimą, aš sudeginu tris man asmeniškai labai brangias knygas, kuriose yra pateikta informacija apie LGBT asmenis“,– žurnalistams antradienį sakė parlamentaras.
Taip jis kalbėjo Seimui atmetus siūlymą naikinti įstatymo nuostatas, draudžiančias nepilnamečiams skleisti informaciją, „kuria niekinamos šeimos vertybės“ ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata.
Politikas sudegino knygą „Vadink mane savo vardu“, „Kuprotas kalnas“ ir „Homoseksualizmo prigimties istorija“.
Anot jo, remiantis Nepilnamečių apsaugos įstatymu, šios knygos jauniems žmonėms turėtų būti neprieinamos.
T.V.Raskevičius pabrėžė, kad šiam įstatymo projektui prieš tai buvo pritarusi Vyriausybė, tačiau prieš jį pasisakė daugiau nei dvidešimt valdančiųjų atstovų.
„Todėl aš šiandien valdančiajai koalicijai viešai užduodu klausimą: ar Vyriausybė, ministrė pirmininkė vis dar turi šios Seimo daugumos palaikymą, kai eina kalba apie vertybinius ir žmogaus teisių klausimus? Man atrodo, kad šios dienos balsavimo rezultatai parodo, kad ne“, – sakė Laisvės frakcijos narys.
Seimo atmestose pataisose siūlyta atsisakyti dabar įstatyme įrašytos nuostatos, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija yra tokia, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.
Pataisos teiktos po Lietuvos pralaimėto bylinėjimosi Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) dėl sustabdytos knygos „Gintarinė širdis“ leidybos. Joje aprašomi tos pačios lyties asmenų santykiai, leidybos.
Bylą Strasbūro teisme iškėlė dabar jau mirusi rašytoja Neringa Macatė. EŽTT konstatavo, kad apribojus knygos leidybą Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas, susijusias su saviraiškos laisve.
Knygą 2013 metais išleido Lietuvos edukologijos universitetas, tačiau po kelių mėnesių knygos platinimą sustabdė.
Tokį sprendimą universitetas grindė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos raštu, kuriame N.Macatės knyga įvardyta kaip daranti žalą vaikams iki 14 metų. Tuo metu tarnyba savo poziciją aiškino galiojančiu teisiniu reguliavimu.