Seimo statuto pataisų projektą rengianti darbo grupė siūlo keisti įprastą nuostatą, kad komitetų posėdžiai yra atviri visuomenei. Jei būtų pritarta tokiam užmojui, Seimo nariai slapta galėtų posėdžiauti kada panorėję. Užtektų, kad už tokį siūlymą balsuotų komiteto narių dauguma.
Iki šiol statutas numatė, kad uždari komitetų posėdžiai gali būti rengiami tik tada, kai pateikiama su valstybės ar komercine paslaptimi susijusi informacija. Kai tik užsimanys, uždarus posėdžius galės rengti ir Seimo laikinosios tyrimo komisijos.
Buvusio Konstitucinio teismo pirmininko Juozo Žilio nuomone, priėmus siūlomas statuto pataisas gali kilti dar didesnis noras piktnaudžiauti teise rengti uždarus posėdžius: „Juk parlamento prigimtis yra viešumas. Žmonės turi žinoti, kas svarstoma komitetuose, kokie sprendimai priimami. Jeigu galimybė gauti tokią informaciją ribojama, pažeidžiamas vienas pagrindinių parlamentinės demokratijos principų.“
Žinią apie politikų ketinimus dar labiau atsitverti nuo visuomenės nepalankiai sutiko ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto vadovas Žygintas Pečiulis.
Profesorius priminė, kad Seimo nariai yra atskaitingi tautai, o efektyviausia atsiskaitymo forma – per žiniasklaidą: „Bet pastaruoju metu matyti tendencija visais būdais jos vengti. Tai rodo politikų nesuvokimą apie žiniasklaidos ir Seimo vietą demokratinėje visuomenėje.“
Ž.Pečiulio nuomone, noras žiniasklaidą nugrūsti už durų politikams gali kilti dėl labai primityvių priežasčių: „Manau, čia yra ir nemažai arogancijos elementų. Viskas kyla dėl laisvo Seimo nario mandato traktavimo. Samprotaujama maždaug taip: esu šeimininkas, Seime galiu daryti bet ką ir niekas neturi teisės manęs trikdyti.“