Pagal Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo pataisas, asmens pageidavimu įrašas dokumente apie tautybę galės būti pakeistas, papildytas arba, jeigu jo nėra, įrašytas. Asmuo galės pasirinkti vieno iš savo tėvų ar senelių tautybę.
„Šiandien asmuo, norintis išbraukti savo tautybę arba norintis ją įrašyti, arba pasirinkti vieno iš tėvų, turi eiti į teismą. Tai (projektas – BNS) sudaro galimybę, kad įstatymo būdu, ką noriu akcentuoti, leidžiama rinktis arba tėvų, arba senelių tautybę, negalima jos subjektyviais požymiais pagrįsti“, – balandžio pradžioje pateikdama projektą Seimui sakė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.
Anot jos, šias pataisas lėmė sausį priimtas ir gegužę įsigaliosiantis Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymas.
Jame numatyta, kad Lietuvos piliečio vardas ir pavardė asmens dokumentuose gali būti rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis be diakritinių ženklų, jei asmuo yra ne lietuvių tautybės, taip jei jis pasirenka nelietuvišką sutuoktinio pavardę.
E.Dobrovolska yra sakiusi, kad norint dokumentuose pakeisti Lietuvos piliečio vardą ir pavardę į nelietuvišką formą, reikės prieš tai deklaruoti tautybę.