15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
2021 06 18

Renginiai ir kiti masiniai susibūrimai – į ką būtina atkreipti dėmesį?

Kultūros ir pramogų renginiai, organizuojami tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, vėl laukia lankytojų. Kaip elgtis sugrįžus į masinius susibūrimus, kaip juose išlikti saugiems ir nekelti rizikos kitiems, kaip išlaikyti gerėjančias pandemijos suvaldymo tendencijas, kad rudenį vėl netektų „užsidaryti“? Tai klausimai, kurie šiandien rūpi ne tik epidemiologams, bet ir kiekvienam iš mūsų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, ką turime žinoti ruošdamiesi apsilankyti kultūros, pramogų renginyje ar kitame susibūrime, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Koncertas
Koncertas / 123rf nuotr.

1. Bilietai ir dalyvių registracija: Vieši masiniai renginiai šiuo metu yra galimi tik tokiu atveju, jeigu dalyviai / žiūrovai bilietus įsigyja nuotoliniu būdu, arba dalyviai / žiūrovai yra registruojami. Tai yra reikalinga tam, kad susirgus renginio dalyviui / žiūrovui, būtų įmanoma atsekti sąlytį turėjusius asmenis ir suvaldyti protrūkį. Renginį žiūrovai gali stebėti tik iš sėdimų vietų.

2. Jeigu pasireiškia simptomų: Likite namuose. Atsiminkite – viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, turintys lankytojai į renginį negali būti įleidžiami.

3. Dalyvių skaičiaus ribojimas: Uždarose vietose organizuojamuose renginiuose turi būti užimta ne daugiau kaip 50 proc. visų vietų, o dalyvių skaičius neturi viršyti 250, jeigu jie nėra pasiskiepiję, persirgę ar neturi neigiamo tyrimo rezultato (t. y. jeigu organizatoriai neprašo iš dalyvių pateikti galimybių pasų).

4. Galimybių pasas: Jeigu renginio organizatoriai užtikrina, kad visi dalyviai yra paskiepyti, persirgę ar turi neigiamą tyrimo rezultatą (t. y. prašo pateikti galimybių pasus), dalyvių skaičius gali siekti 2000 asmenų (tačiau neviršyti šio skaičiaus), o patalpoje turi būti užimta ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų.

5. Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose dalyvių skaičius neribojamas.

6. Medicininės kaukės ar respiratoriai: privaloma vyresniems kaip 6 metų asmenims, dalyvaujantiems uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kuriems jų dėvėjimas gali pakenkti (jiems rekomenduojama dėvėti skydelius). Atvirose erdvėse, kai išlaikomas 2 metrų atstumas tarp žmonių, kaukių galima nedėvėti (šeimos nariai atvirose erdvėse kaukių gali nedėvėti nesilaikydami 2 metrų atstumo tarpusavyje).

7. Rankų higiena: renginyje būtina laikytis rankų higienos pagal poreikį – plauti jas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu ar dezinfekuoti specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, kurių turi parūpinti renginio organizatoriai.

8. Vėdinimas, valymas ir dezinfekcija: renginio patalpos turi būti vėdinamos kaip galima dažniau atsižvelgiant į pastato technines savybes, o valomos pagal nustatytas rekomendacijas (kurias galima rasti pagal šią nuorodą: https://bit.ly/3age8QA); dažnai liečiami paviršiai, pavyzdžiui, 3D akiniai, durų rankenos, kėdžių atramos, laiptų turėklai specialiu valikliu turi būti valomi ne rečiau kaip po kiekvieno renginio.

9. Maistas: įsigyti maisto ar gėrimų renginyje negalėsime, nes jais prekiauti renginių vietose draudžiama. Renginių organizatoriai taip pat privalo užtikrinti, kad žiūrovai renginio vietoje maisto ir gėrimų nevartotų. Kai organizuojamas renginys, kuriame dalyvauja tik galimybių pasus turintys žiūrovai, maitinimas gali būti organizuojamas tik tam skirtose vietose pagal nustatytus reikalavimus, žiūrovai sėdėdami salėje, kurioje stebimas renginys, maisto vartoti negali.

10. Jeigu renginio dalyvis ar darbuotojas susirgtų COVID-19: renginio organizatoriai privalo bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis – teikti informaciją apie arčiausiai susirgusiojo sėdėjusius (dalyvavusius) kitus renginio lankytojus (žiūrovus). Sąlytį turėjusiems asmenims taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų