2021-aisias metais Medicinos darbuotojų dienos minėjimo buvo atsisakyta dėl COVID-19 pandemijos ir su ja susijusių apribojimų renginiams, tad šįkart šventė įvyko po dviejų metų pertraukos.
Atlaikė pandemijos sunkumus
Prieš renginį surengtoje spaudos konferencijoje Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas teigė, kad būtent COVID-19 ir buvo pagrindinis iššūkis, su kuriuo Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojams teko susidurti praėjusiais metais.
„Blėstant pasaulinei pandemijai mes galime vėl susitikti, tad turbūt reikėtų stabtelėti ir kažkokį etapą pabaigus žvilgtelėti atgal bei įvertinti, kas pavyko, o kas ne.
Pirmiausia reikėtų pasidžiaugti, kad tiek Lietuvos, tiek Panevėžio medikų bendruomenė, mūsų ligoninės medikai pakankamai sėkmingai atlaikė pandemijos etapą, nesugriuvo, nors ir kiek mažesnę, bet pagalbą gyventojams teikė. Visą tą laiką veikla nebuvo sustabdyta ir tai pareikalavo labai daug pastangų, energijos, vidinių resursų, tačiau kolektyvas tai atlaikė.
Turbūt galima pasakyti, kad iš šitos pandemijos krizės jau išeiname. Ir išeiname dar labiau sustiprėję. Iš 2000 Panevėžio medikų apie 750 persirgo COVID-19 liga. Tai didžiuliai skaičiai.
Dėl sergančių darbuotojų kitiems kolegoms tekdavo dirbti ir dvigubą, ir trigubą darbą. Tad galiu pasakyti, kad laikotarpis buvo tikrai nelengvas, todėl tikrai malonu dabar susitikti ir minint šią datą pasidžiaugti, kad kartu įveikėme tą juodą periodą“, – sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.
Pagalbos ranką tiesia ukrainiečiams
Arvydas Skorupskas sako, kad nuslūgus COVID-19 pandemijai užklupo nauji iššūkiai – praktiškai Lietuvos kaimynystėje vykstantis Rusijos sukeltas karas Ukrainoje. Anot įstaigos vadovo, Respublikinė Panevėžio ligoninė taip pat pasiryžusi ištiesti pagalbos ranką ukrainiečiams.
Karo niokojamoje šalyje jau pluša ir Lietuvos medikai, o nuo Rusijos agresijos pabėgę ir namus palikę ukrainiečiai randa prieglobstį Lietuvoje ir čia integruojasi. Arvydas Skorupskas sako, kad šiuo metu jo vadovaujamoje įstaigoje ukrainiečiai jau darbuojasi. Tiesa, įdarbinimo procesas turi šiokių tokių biurokratinių formalumų, bet jie yra išsprendžiami.
„Panevėžio ligoninė turi gilias Ukrainos paramos tradicijas. Tiek man asmeniškai, tiek kolegoms jau nuo 2014-ųjų metų yra tekę dirbti Rytų Ukrainoje ir su baisumais yra tekę susidurti iš arti. Dabar mes irgi turime medikų, kurie jau lankėsi Ukrainoje, mokė ukrainiečių medikus, gilino jų žinias karo medicinos srityje.
Turime ir atvirkštinį variantą. Šiai dienai turime keturiolika Ukrainos piliečių iš Žaporižios, Charkivo ir kitų okupacijoje esančių ar buvusių bei periodiškai apšaudomų miestų. Tie žmonės jau dabar yra pilnateisiai mūsų įstaigos darbuotojai. Aišku, yra šioks toks sunkumas dėl kalbos barjero, tačiau mūsų ligoninė nuo pirmos dienos pasirūpino, kad jie ne tik dirbtų ir užsidirbtų, bet ir mokytųsi lietuvių kalbos.
Kitas dalykas – medicinos seserys ir gydytojai turi atitikti reikalavimus, keliamus medikams Europos sąjungoje. Keturiems žmonėms jau yra išsiųsti dokumentai į Akreditavimo tarnybą, yra pradėtas verifikavimo procesas ir kai jie gaus patvirtinimus, bus pakeistos jų darbo sutartys ir jie jau dirbs pilnai pagal savo specialybę“, – sakė Arvydas Skorupskas.