„Ne, nėra“, – trečiadienio rytą sakė R.Šadžius, BNS paklaustas, ar yra šansų, kad mokytojų algoms būtų panaudoti minėti fondai.
R.Šadžių ir A.Pitrėnienę trečiadienio rytą priima premjeras Algirdas Butkevičius. Jie aptars galimybes šiemet skirti papildonų pinigų pedagogų algoms didinti.
Antrą savaitę streikuojantys tūkstančiai pedagogų reikalauja visiems mokytojams nuo rugsėjo 5 proc. pakelti algas, tam reikėtų papildomai daugiau kaip 12 mln. eurų. Švietimo ir mokslo ministerija sako galinti iš švietimui skirtų asignavimų rasti tik apie pusę šios sumos, o likusią dalį siūlo skirti iš Rezervinio (stabilizavimo) fondo arba iš Vyriausybės rezervo fondo.
Švietimo profesinės sąjungos streiką paskelbė praėjusią savaitę, vasario 22 dieną. Tuomet 233 švietimo įstaigose streikavo per 5 tūkst. pedagogų. Nuo to laiko streiko mastas sumažėjo: šios savaitės antradienį streikavo apie 2,9 tūkst. pedagogų, streikas vyko 120 mokyklų ir darželių.
Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 bendrojo ugdymo mokyklų, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Ministerijos duomenimis, jose dirba per 50 tūkst. pedagogų.
Kiek daugiau nei savaitę streikuojančių pedagogų atstovai sako, kad streikas tęsis bent iki tol, kol valdžia ras daugiau kaip 12 mln. eurų mokytojų algų didinimui nuo šio rugsėjo. Pradėdami streiką jie kėlė didesnius reikalavimus, bet praėjusią savaitę paskelbė sutiksiantys su mažesniu algų didėjimu.
Atlyginimai mokytojams pastarąjį kartą buvo pradėti didinti nuo 2016 metų sausio. Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį.