„Seimo narys P.Gražulis tapo Seimo Žmogaus teisių komiteto nariu. Atrodo neįtikėtina? Tačiau valdančioji dauguma negebėjo savo tarpe rasti labiau kvalifikuoto asmens šiam darbui atlikti“, – svetainėje rašo kreipimosi autoriai.
„Nuo šiol p. Gražulis spręs, ar siūlomi įstatymai ir teisės aktai nepažeidžia žmogaus teisių principų, vykdys žmogaus teisių pažeidimų parlamentinę kontrolę Lietuvoje.
Taip pat kartu su kolegomis šiame komitete P.Gražulis greitai balsuos, ar pritarti abortų draudimui Lietuvoje ir siųsti šį įstatymo projektą į Seimo plenarinę salę.
P.Gražulis turi įprotį pasišalinti iš eismo įvykių, bet nepasišalina iš vietų, kuriose jis nėra pageidaujamas“, – rašoma svetainėje, kur taip pat primenamas parlamentaro elgesys iš taip įvardytos „turtingos [jo] istorijos žmogaus teisių srityje“.
-
2010 metais P.Gražulis šoko per policijos užtvaras pirmosiose LGBT bendruomenės eitynėse ir buvo policijos išvesdintas;
-
2013 metais P.Gražulis jėga bandė prasibrauti pro policijos pareigūnų užkardą ir buvo išneštas iš „Baltic Pride“ eitynių;
-
2014 metais į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją Strasbūre nuvykęs parlamentaras negailėjo liaupsių Rusijos įstatymams, skatinantiems homoseksualių asmenų diskriminaciją. Gražulis sekti Rusijos pavyzdžiu ragino visą Europą.
-
2017 metais P.Gražulis diskusijoje Seime apie vaiko teisių apsaugą pasisakė už fizines bausmes, teigdamas, kad „…mes bandome, man rodosi, atimti bent kokį įrankį tėvams dėl vaikų auklėjimo.“
-
2017 metais P.Gražulis replikavo, kad Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, savyje nešiojanti gyvybę, turėtų atsakingiau teikti „tokius įstatymo projektus“.
-
Šiuo metu P.Gražulis yra tiriamas Seimo etikos ir procedūrų komisijos dėl galimo psichologinio spaudimo ir netinkamo elgesio su savo dukros motina.
Dėl aukščiau išvardytų priežasčių kreipimosi autoriai reiškia prašymą parlamentarams „išnešti“ P.Gražulį iš Žmogaus teisių komiteto.
„Nes neturime vilties, kad pats iš jo išeis“, – teigia jie ir taip pat prašo savo gretose rasti Seimo narį ar narę, „gerbiantį įstatymo viršenybę ir suvokiantį žmogaus teisių principus bei paskirti šį asmenį į Žmogaus teisių komitetą vietoj P.Gražulio“.
Svetainės Manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė teigia, kad per tokį trumpą laiką dėl jokio klausimo, ypač kai kalbame apie klausimą, susijusį su Seimo nario paskyrimu į komitetą, nebuvo surinkta tiek parašų.
„Tai rodo, kad žmonės stebi Seimo veiklą, yra nusivylę tokiu sprendimu ir klausia – nejaugi šis Seimas toks nekompetentingas, kad negebėjo rasti tinkamesnio asmens į šį komitetą?“ – pranešime žiniasklaidai cituojama J.Juškaitė.
Su kreipimusi galite susipažinti čia.
Pasikeitimus Seimo komitetuose parlamentarai patvirtino antradienį, kai valdantieji pasirašė susitarimą dėl bendro darbo su partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija.
„Kiekvienas Seimo narys turi būti kokiame nors komitete [...]. Šiuo atveju, Petras Gražulis perėjo į tą (Žmogaus teisių – 15min) komitetą – ten trūko žmogaus, būtų neveiksnus komitetas“, – trečiadienį Delfi.lt studijoje sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ir pridūrė, kad Žmogaus teisių komitete atsidūręs parlamentaras „kaip tik turės apie ką susimąstyti“.
Informacijos apie nesantuokinę P.Gražulio dukrą V.Pranckietis nekomentavo.
P.Gražulis, prieš išreikšdamas norą tapti Žmogaus teisių komiteto nariu, dirbo Audito komitete.
Į Seimą P.Gražulis pateko, kai jį aukštai partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše išreitingavo rinkėjai. Rinkimų metu politikas surinko 14 593 pirmumo balsų ir iš 4 vietos sąraše pakilo į 2-ąją.