Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 03 18 /13:00

A.Vaitkus žada dirbti ir Klaipėdos taryboje, ir Klaipėdos uoste

Mero rinkimus Vytautui Grubliauskui pralaimėjęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus žada likti ir šiose pareigose, ir dirbti Klaipėdos taryboje.
Arvydas Vaitkus
Arvydas Vaitkus / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašas su A.Vaitkumi priešaky užsitikrino septynis mandatus taryboje ir yra antra pagal dydį politinė jėga Klaipėdoje. Mandatus su „valstiečių“ sąrašu iškovojo ir maksimaliomis maždaug 8,8 tūkst. eurų aukomis „valstiečių“ kampaniją Klaipėdoje parėmę su su uostu susiję verslininkai Vidmantas Dambrauskas bei Arūnas Tuma.

„Manau, kad visa Lietuva yra interesų konfliktas. Susidaro toks įspūdis, kad tu su žmogumi negali bendrauti, negali žiūrėti jam į akis. Mes, kaip valstybės įmonė, negalime be verslo turėti to, kas vyksta uoste. Gyvename ne komunistiniais laikais. O dėl mano darbo taryboje ir uosto direkcijoje – esu trečias direktorius, kuris turės tokią situaciją. Tai – nieko naujo“, – BNS sakė A.Vaitkus.

Klaipėdos uosto direkcijai vadovavę ir tuo pačiu metu miesto taryboje yra dirbę Sigitas Dobilinskas ir Eugenijus Gentvilas.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia nematąs pagrindo abejoti A.Vaitkaus galimybėmis toliau dirbti uosto vadovu.

Pasak R.Karbauskio, iki šiol nėra jokių duomenų, kad uoste padaryta kokių nors pažeidimų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Šioje situacijoje aš nematau jokio pagrindo kažkaip abejoti uosto direktoriaus Vaitkaus galimybe dirbti uoste“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R.Karbauskis. Jo vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškėlė A.Vaitkų kandidatu į Klaipėdos merus.

„Jeigu atsiras kokių nors duomenų apie galimus pažeidimus, tai aš labai norėčiau juos išgirsti“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pirmadienį priminė, jog susisiekimo ministras Rokas Masiulis žadėjo po rinkimų imtis sprendimų dėl A.Vaitkaus ir išreiškė viltį, kad ministras „bus ryžtingas ir patrauks A.Vaitkų iš uosto vadovo pareigų“.

Jis pabrėžė, kad uoste dirbančių verslininkų parama partijai nėra grąžinta.

„Būtų daug pagrindo manyti, kad jo priimami tolesni sprendimai nėra skaidrūs. (...) aš manau, kad toks vadovas šiandien dirbti negali“, – spaudos konferencijoje sakė G.Landsbergis.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vadovas Ramūnas Vilpišauskas spaudos konferencijoje tai pat pažymėjo, kad A.Vaitkų dirbant taryboje yra „labai tikėtina situacija, kada gali susidaryti interesų konfliktai“.

„Būtų geriau, kad iš anksto būtų ieškoma būdų išvengti tokio pobūdžio interesų konfliktų“, – teigė jis.

A.Vaitkus sako nesuprantantis, kodėl R.Masiulis turėtų jį raginti trauktis iš uosto vadovų.

Politikas ir uosto vadovas sako kol kas nematantis galimybių dirbti koalicijoje su V.Grubliausko komitetu, užsitikrinusiu 8 mandatus taryboje. Šie savo ruožtu jau pasirašė susitarimą dėl bendro darbo su konservatoriais, turinčiais 6 mandatus.

A.Vaitkus sako, jog būtų keista, jei išsakius daug kritikos valdantiesiems dėl neveiklumo, skyrius nuspręstų dirbti su jais.

„Reikia apsitarti komandoje, tada bus galima atsakyti į šį klausimą (...). Negirdėjau kol kas nė vieno balso, kad galėtume dirbti kartu valdančiojoje daugumoje. Man tai kol kas sunkiai suprantama tokia pozicija“, – teigė A. Vaitkus.

Per tą laiką A.Vaitkų laikinai pavadavo uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Buvo nušalintas nuo pareigų

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sausį nušalino A.Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai taip pat dalyvavo rinkimuose – jie, be to, paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo A.Vaitkus kandidatavo į merus ir yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rokas Masiulis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rokas Masiulis

R.Masiulis tuomet teigė, kad tokiu būdu interesų konfliktas buvo iš karto suvaldytas. Be to, anot jo, iki savivaldos rinkimų „jokių simptomų nei iš specialiųjų tarnybų, nei iš uosto bendruomenės, nei iš miesto politikų, ne iš kitų politikų, jokių indikacijų dėl galimos korupcijos ar galimai neskaidrių santykių nebuvo“.

Dėl A.Vaitkaus elgesio tyrimą pradėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) – ji aiškinasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo deklaruoti privačius interesus.

LRT sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkiminei kampanijai 44 tūkst. eurų paaukojo tarpusavyje verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė.

A.Vaitkus Klaipėdos uostui vadovauja nuo 2013 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?