„Yra tokios diskusijos, teko man girdėti ir pasisakymus Valstybinės sienos apsaugos tarnybos vadovo. Jei pateiks tokius siūlymus, kaip galima kitaip sureguliuoti tuos teisinius santykius ir kitaip traktuoti šunį, ne kaip valstybinį turtą, tai, aš manau, kad reikia apsvarstyti. Jeigu bus pateikti protingi siūlymai, tai galėčiau jiems ir pritarti“, – penktadienį po susitikimo su R.Paksu sakė T.Žilinskas.
Anot jo, pareigūnai su tarnybiniais šunimis užmezga itin artimą emocinį ryšį, nes nuolat kartu dirba ir gyvena kartu.
„Tas ryšys yra emocinis, labai stiprus. Tikrai gyvena ne kaip su daiktu, ne su spinta, ne su lova“, – aiškino jis.
Ministras tikisi, kad nušauto šuns istorija bus ištirta profesionaliai.
„Aš neturiu jokio pagrindo nepasitikėti savo sistemos pareigūnais. Ir tikrai, kiek žinau, byla atiduota tirti profesionalams ir jie profesionaliai atliks savo pareigą“, – teigė ministras.
R.Paksas gina K.Komskį
Tuo tarpu R.Paksas piktinosi, kad nušauto šuns istorija be reikalo siejama su politika ir jo pirmuoju pavaduotoju Seimo vicepirmininku Kęstu Komskiu.
„Aš labai norėčiau, kad atsipeikėtų tie, kurie sukuria šitą skandalą. Kad atsipeikėtų. Aš pats turiu šunį, aš suprantu, kad labai gaila, kai taip įvyksta. Bet aš labai skiriu politiką K.Komskį nuo nelaimingo įvykio, kuris įvyko kitame Lietuvos krašte. Baikime. Valstybės niekas nebevaldo, nes užsiima tokiais dalykais ir nuo ryto iki vakaro mes tik apie tai kalbame. Jei žmogus, kitas Komskis, padarė nusikaltimą, tai turi būti ištirta ir atsakingi žmonės turi būti nubausti. Taškas“, – sakė jis.
Tačiau K.Komskis pats komentavo įvykį, kai jo brolis Arvydas Komskis nušovė tarnybinį šunį. Jis tvirtino, kad šuo brolį puolė.
Ketvirtadienį K.Komskis pareiškė, kad būtų geriausia, jog šį įvykį tirtų Generalinė prokuratūra, nes įvykį tiriantys pasieniečiai esą yra šališki ir gali nuslėpti reikšmingas aplinkybes. Kiti politikai šį pasisakymą vadino bandymu daryti spaudimą tyrėjams.