Dėl praėjusį sekmadienį praūžusių audrų RST bendrovė ir elektros energijos vartotojai patyrė nemažai rūpesčių. Didelis žaibavimas ir perkūnija, gausus lietus ir stiprus vėjas sutrikdė elektros energijos tiekimą vartotojams – užvirtę medžiai nutraukė elektros oro linijas. Dėl šių priežasčių daugiausia nukentėjo Panevėžio, Utenos ir Vilniaus regionai.
„Gavę pirmuosius signalus apie elektros tiekimo sutrikimus, RST išsiuntė tris kartus daugiau operatyvinių elektros tiekimo incidentų šalinimo brigadų, nei jų paprastai budi pagal grafiką. Iš viso nuo vakar dirba 75 RST brigados, kurios imasi visų įmanomų priemonių, kad gedimai būtų pašalinti bei elektros tiekimas būtų atstatytas kuo greičiau“, – teigia RST dispečerinio centro vadovas Mindaugas Ignatavičius. Pasak jo, operatyvaus RST brigadų dėka, šalinant gamtos stichijų padarinius, šiandien be elektros energijos dar yra likę tik po kelis šimtus gyventojų Molėtų, Rokiškio, Vilniaus, Utenos ir Biržų rajonuose, jiems elektros tiekimas bus atstatytas artimiausiu metu.
Liūties ir perkūnijų metu, esant stipriam žaibavimui, gyventojams patariame nesiartinti prie elektros renginių ir oro linijų laidų, esančių lauke, artėjant audrai siūlome perkelti gyvulius nuo arti esančių elektros įrenginių, sako M. Ignatavičius
M. Ignatavičius primena, kad norint išvengti nelaimingų atsitikimų audrų ir perkūnijų metu, pastebėjus nutrauktas elektros oro linijas ar ant jų užvirtusius medžius, negalima artintis prie tos vietos ar liesti nutrauktų elektros kabelių, nes tai labai pavojinga gyvybei. Apie pavojingą situaciją būtina nedelsiant pranešti RST kontaktų centrui 1802 arba pagalbos telefonu 112.
„Liūties ir perkūnijų metu, esant stipriam žaibavimui, gyventojams patariame nesiartinti prie elektros renginių ir oro linijų laidų, esančių lauke, artėjant audrai siūlome perkelti gyvulius nuo arti esančių elektros įrenginių. Esant stipriam žaibavimui geriau nesislėpti po medžiais, nebūti atviroje vietoje lauke, verčiau pasislėpti saugioje pastogėje arba automobilyje, kol praeis audra ir žaibavimai“, – sako M. Ignatavičius. Pasak jo, stiprios audros metu geriau išjungti televizorius ir kompiuterius bei kitą brangią buities techniką ir nesinaudoti elektros įrenginiais bei prietaisais, ypač tais, kurie yra lauke.
M. Ignatavičiaus teigimu, dėl sekmadienio audrų ir perkūnijų, RST kontaktų centras sulaukė apie 7500 skambučių, tai net 25 kartus daugiau skambučių nei įprastą dieną. Todėl prasidėjus audrai RST kontaktų centras pasitelkė papildomas darbuotojų pajėgas, kad galėtų registruoti didžiulį srautą pranešimų apie elektros tiekimo sutrikimus RST teritorijoje. „Elektros tiekimo incidentų registravimas vienu telefonu būtinas tam, kad būtų galima kuo operatyviau surinkti visą informaciją ir iš vartotojų, ir iš avarinių tarnybų. Neturėdami visos informacijos vienoje sistemoje, negalėtume tiksliai nustatyti avarijos masto ir tikslios jos lokalizacijos, o tuo pačiu išsiųsti reikiamo kiekio brigadų į incidentų taškus bei pasitelkti papildomas pajėgas iš kitų aplinkinių rajonų, jei tai būtina“, – teigia M. Ignatavičius. Neprisiskambinusieji gyventojai RST kontaktų centro telefonu gali užregistruoti savo telefono numerį, pagal kurį kontaktų centro darbuotojai vėliau perskambina ir suteikia reikalingą informaciją.