Trečiadienį (Rugsėjo 1 d.) buvo atlikta 14 patikrinimų, kurių metu buvo nustatyta, kad keturios alkoholio prekybą vykdančios įmonės nedirbo, devyniose pažeidimų nenustatyta ir tik vienoje įmonėje buvo nustatyti pažeidimai dėl alkoholio pardavimo išsinešti rugsejo 1 d., taros dydžio ir ženklinimo.
Patikrinimus atliko Departamentas kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnais. Departamento atstovai džiaugiasi, kad pažeidimų kasmet užfiksuojama vis mažiau.
Departamento duomenimis, 2017 metais buvo nustatyti 5 pažeidimų atvejai, 2020 m. – 1. Taip pat pastebimai mažėja apsinuodijimų alkoholiu pirmąją mokslo metų dieną – 2005 metais buvo nustatyti 32 tokie atvejai, iš jų 25 nepilnamečiai, 2018 metais – 6 atvejai, iš jų 3 nepilnamečiai, 2020 m. – 5, iš jų 1 nepilnametis. Tokie teigiami pokyčiai sietini ne tik su verslo socialiai atsakingesniu požiūriu ir elgesiu, bet ir su didėjančiu gyventojų sąmoningumu alkoholio vartojimo klausimais, didesniu valstybės dėmesiu prevencijai, socialinei reabilitacijai.
Daugėja žmonių, kurie pasirenka sveiką gyvenimo būdą ir išvis nevartoja alkoholio. Pavyzdžiui, 2014 m. išvis alkoholį nevartojančių gyventojų buvo 14 proc., o 2020-aisiais – 29 proc.
Pasak NTAKD direktoriaus dr. R.Čiužo, departamentas vis daugiau dėmesio skiria socialinei partnerystei su verslu, ypač vykdydami konsultacinę pagalbą verslo naujokams.
„Tai padeda ne tik mažinti administracinę naštą verslams, nes vis daugiau paslaugų perkeliama į elektroninę erdvę, bet ir išvengti klaidų, o jas pastebėjus – ištaisyti. Labai svarbus bendradarbiavimo modelis su verslu, kai galima problemas spręsti diskutuojant, o ne baudžiant. Šiuo keliu ir toliau bus einama“, – sako NTAKD vadovas.