„Įgyvendindami šį projektą, skirtą tiek bendriems Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono, tiek atskirai Lietuvos kariuomenės poreikiams, siekiame patenkinti augančias Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono reikmes, užtikrinti kuo geriausias kariams darbo, tarnybos ir gyvenimo sąlygas, o turimai technikai ir turtui suteikti saugojimo, priežiūros ir eksploatavimo galimybes. Vystydami šį projektą orientuojamės ir į tai, kad Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtra ne tik užtikrintų kiekybinius poreikius, bet ir prisidėtų prie naujos kokybės Lietuvos kariuomenėje kūrimo“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.
Vystant infrastruktūrą Rukloje bus statomos naujos kareivinės, štabai, valgykla, sporto kompleksas. Bus įrengtos mokomosios klasės, medicinos punktas, laisvalaikio zona. Taip pat bus kuriama visa būtina inžinerinė infrastruktūra, tiesiami keliai, kt. Šia bendra infrastruktūra naudosis tiek Lietuvos, tiek sąjungininkų kariai.
„Karinės infrastruktūros kūrimas ir tolesnis modernizavimas yra svarbi investicija į kokybiško ir kompetentingo mūsų bendradarbiavimo plėtrą. Vokietija, žinoma, teikia svarią paramą Lietuvai šioje srityje. Tai naudinga abiem šalims ir visai NATO“, – teigia Vokietijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis dr. Peteris Buschmannas.
Lietuvos kariuomenės poreikiams taip pat atskirai bus vystomas Artilerijos ir Logistikos batalionų technikos parko projektas. Jis apima remonto dirbtuvių, garažų, sandėlių, stoginių, degalinės, plovyklos, kelių ir kitų objektų statybą.
Planuojama, kad bendra projektų vertė viršys 200 mln. eurų, kurių didžioji dalis būtų Vokietijos investicijos Lietuvoje. Projektas bus įgyvendinamas kartu su NATO paramos ir įsigijimų agentūra, ekspertine parama prisidės NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras.
Abiem projektams reikalingų projektavimo darbų pirkimą planuojama skelbti 2022 metais, o visą infrastruktūrą išvystyti ir perduoti naudotojams planuojama etapais per 2023-2026 metus.