Pasak SAM, norima atnaujinti e. receptų sistemą, sukurti psichikos duomenų tvarkymo priemones, integruoti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių duomenų informacinę sistemą, stiprinti asmens duomenų saugą, sukurti mobiliąją programėlę pacientams.
„E. sveikatos sistema yra sukurta ir veikia, tačiau siekiant didinti jau sukurtų sistemos priemonių patrauklumą bei padaryti sistemą patogesnę ir tinkamesnę, numatyta e. sveikatos sistemos plėtra ir tobulinimas“,– BNS teigė SAM sveikatos koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus specialistė Simona Gricienė.
Registrų centras šią savaitę paskelbė būsimo konkurso technines specifikacijas ir laukia rinkos dalyvių pastabų.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga gegužę teigė, kad nauja sistema nebus kuriama, o bus plėtojama ir tobulinama dabartinė. Tam, pasak jo, prireiks 2,6 mln. eurų.
E. sveikatos sistemos auditas gegužę parodė, kad sistema buvo kuriama neskaidriai, o rangovus pasamdęs Registrų centras neužtikrino pakankamos jų priežiūros. Be to, auditoriams abejonių sukėlė įtartini susitarimai su rangovais ir papildomų paslaugų pirkimas.
Europos Sąjungos remiamas e. sveikatos projektas įgyvendinamas nuo 2005 metų, investicijos į jį siekė 40 mln. eurų, iš jų 30,8 mln. eurų - ES parama (2007–2013 metais, 2014–2020 metais jai skirta dar 28,25 mln. eurų). Sistema turėjo skaitmenizuoti pacientų duomenis – ligos istorijos įrašus, receptus, gydymą, tyrimų rezultatus, sudaryti galimybę keistis šiais duomenimis tarp gydymo įstaigų.