Renginio metu 19 nekilnojamojo turto vystytojų Vokietijos atstovams pristatė šiuo metu planuojamų ar jau vystomų gyvenamųjų būstų projektus – nuo bendrabūvio erdvių iki gyvenamųjų būstų, skirtų šeimoms.
„Kartu su Vokietijos kariais į Lietuvą atvyks ir civiliai, šeimos nariai, todėl reikės būstų ir paslaugų. Nors šiuo metu dar nesame gavę patvirtintų poreikių bei reikalavimų iš vokiečių dėl apgyvendinimo modelio, manome, kad vienas iš variantų atliepti gyvenamųjų būstų poreikį galėtų būti ilgalaikė būstų nuoma.
Todėl šiandien Vokietijos atstovams pristatėme įvairias apgyvendinimo galimybes, tinkamas tiek kariams, tiek jų šeimoms priimti. Kitas žingsnis – sulaukti Vokietijos pusės komentarų, kokio tipo projektai geriausiai atitiktų atvykstančiųjų lūkesčius“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Logistikos departamento direktorius plk. ltn. Remigijus Mika.
Karių, atvykstančių su šeimomis, apgyvendinimui ieškoma būstų Vilniuje ar Kaune ilgalaikės nuomos galimybių. Vienas svarbiausių reikalavimų – greitas susisiekimas su būsimos tarnybos vietomis, karių šeimoms – švietimo įstaigų pasiekiamumas. Didžiausiuose šalies miestuose dairomasi galimybių apgyvendinti karius, atvykstančius ir be šeimų. Šiandien pristatyti projektuojami ar Vilniaus ir Kauno miestuose jau statomi objektai, siekiant informuoti Vokietijos pusę apie stipriausių Lietuvos nekilnojamojo turto vystytojų šiuo metu plėtojamus projektus.
Rūdninkuose karinė infrastruktūra bus plėtojama intensyviausiai – čia turės atsirasti ne tik kareivinės, bet ir štabai, valgykla, technikos remonto ir garažų infrastruktūra, nutiesti vidaus keliai. Šiuos objektus Rūdninkuose, ir Rukloje planuojama vystyti kartu su verslu – pasitelkiant privataus ir viešojo sektorių partnerystę (PPP).
Todėl itin svarbu, kad stambūs Lietuvos statybos rangovai, turintys ne tik galimybę statyti, bet ir finansuoti projektus dalyvautų skelbiamuose infrastruktūros vystymo konkursuose. Didžioji dalis infrastruktūros Rukloje planuojama vystyti per NATO paramos ir pirkimų agentūrą NSPA.
Į Lietuvą Vokietijos brigada atvyks etapais – jau šiemet Lietuva priims pirmuosius karius, o iki 2027-ųjų planuojama priimti visą Vokietijos brigadą. Numatoma, kad iš viso į Lietuvą persikels apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių, dalis iš jų atvyks su savo šeimomis. Tarnybos vietos bus dvi – Rūdninkai ir Rukla, kariai su šeimomis gyvens Vilniuje ir Kaune, o papildomai bus kuriami logistiniai taškai ir kitose Lietuvos vietose.
Vokietijos karių buvimas Lietuvoje turi stiprią priešo atgrasymo reikšmę, o prireikus, sudarys sąlygas priešakinei Lietuvos gynybai.