Valdžios institucijoms pirmą kartą viešai pripažinus šios problemos mastą, Federalinė saugumo tarnyba (FSB) pranešė, kad daugiau nei tūkstantyje elektroninių laiškų, išsiųstų teismams nuo lapkričio pabaigos, perspėjama apie bombas, neva padėtas daugiau 16 tūkst. viešųjų pastatų.
Vien Maskvoje apie 1,5 mln. žmonių buvo paveikti pastatų evakuacijų, informavo naujienų agentūra „Interfax“.
Vėliausi grasinimai detonuoti bombą buvo išsiųsti ketvirtadienio rytą Maskvos ir Sankt Peterburgo institucijoms.
Ryšių priežiūros agentūra „Roskomnadzor“ pareiškė ketvirtadienį blokavusi tiekėją Generalinės prokuratūros prašymu.
Pasak prievaizdės, Startmail.com nepateikė Rusijai informacijos apie naudotų adresų administratorius.
Bendrovės tinklapyje teigiama, kad mokamų paslaugų įsigiję vartotojai gali išvengti „nepageidaujamo įsibrovimo ir masinio stebėjimo“.
Maskva nemano, kad Startmail.com darbuotojai turi ką nors bendra su išsiųstais grasinimais, nurodė „Roskomnadzor“.
Tačiau pranešimai „sukėlė tikrą pavojų viešajai tvarkai“, skleidžiant nerimą visuomenėje, o pašto blokavimas turėtų „užkirsti kelią tokiai veiklai ateityje“, pridūrė agentūra.
Nei „Roskomnadzor“, nei FSB nepaaiškino galimo grasinimų bangos motyvo.
Dalyje per Startmail.com serverius išsiųstų pranešimų minimas žinomas verslininkas Konstantinas Malofejevas, taip pat buvo reikalaujama, kad jis grąžintų tam tikrą sumą kriptovaliuta, praneša žiniasklaida ir Sankt Peterburgo teismų spaudos tarnyba.
Kituose grasinimuose minimi beveik 900 tūkst. JAV dolerių (814 tūkst. eurų) kainuojantys 120 bitkoinų, esą pavogti iš vienos uždarytos kriuptovaliutos keityklos.
Juose kalbama apie WEX – nebeveikiantį kadaise viena didžiausių ir plačiausiai naudojamų skaitmeninių valiutų biržų laikomos „BTC-e“ dukterinį projektą, leidusį keisti nacionalines valiutas į bitkoinus.
Įtariamas „BTC-e“ vadovas rusas Aleksandras Vinikas buvo suimtas Graikijoje 2017 metais. Jam gali būti pareikšti kaltinimai dėl pinigų plovimo keliose šalyse.
JAV ir ES investicinį fondą įkūrusiam K.Malofejevui yra paskelbusios sankcijų dėl Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų įtariamo finansavimo.
Jis taip pat valdo vieną stačiatikių televiziją, skleidžiančią konservatyvias idėjas, ir pirmininkauja vienam abortų priešininkų fondui.
K.Malofejevas neigia, jog kaip nors prisidėjo prie WEX veiklos ar bitkoinų vagysčių.