Ėmus bendradarbiauti dalis paskaitų, susijusių su telekomunikacijų ir informacinių technologijų istorija, nuo šiol studentams bus skaitomos TEO priklausančiame Ryšių istorijos muziejuje. Be to, KTU Telekomunikacijų fakulteto bendruomenė prisidės pildant bei išsaugant eksponatų kolekciją nuo 1994 metų veikiančiame vieninteliame šalyje muziejuje, pasakojančiame apie Lietuvos ir kitų pasaulio šalių ryšių raidą. Jame KTU specialistai teiks konsultacijas ir praktinę pagalbą, papildant muziejaus ekspoziciją naujais stendais.
Muziejuje galės pristatyti projektus
Studentai galės muziejuje realizuoti ir savo kūrybinius bei socialinius projektus, rengti jų pristatymus Kauno visuomenei. Netolimoje ateityje ketinama rengti bendrus projektus su vyresniųjų klasių moksleiviais, skatinti juos studijuoti aukštųjų technologijų disciplinas.
„Pasaulyje yra nemažai sėkmingų technologijos institutų ir technikos muziejų jungties pavyzdžių, kai yra keičiamasi mokslo, technologijų bei istorinio paveldo žiniomis ne tik tarpusavyje, bet sutelktomis pastangomis jos nukreipiamos visuomenės moksliniam-techniniam išprusimui skatinti. Tuo keliu sutarėme žengti ir mes“, – teigė TEO Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius Valdas Kaminskas.
KTU Strateginės plėtros prorektoriaus, prof. Gintauto Žintelio teigimu, sutarties pasirašymas yra dar vienas žingsnis vystant KTU bendradarbiavimą su verslu.
Sukaupta didžiulė kolekcija
Netoli Kauno Rotušės įsikūrusiame muziejuje pristatomos pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatai, dokumentai ir nuotraukos. Ekspozicija atspindi žmonių bendravimo priemonių raidą nuo pat XVI amžiaus – muziejaus kieme lankytojus pasitinka senovinė pašto karieta, ekspozicijų salėse demonstruojama pašto darbuotojų uniforma, senoviniai antspaudai ir kiti pašto atributai.
Kompiuterijos istorijos ekspozicijoje atskleidžiama kompiuterių raida nuo pat pirmųjų skaičiavimo mašinų, įskaitant ir daugelį Lietuvoje sukurtų įrenginių - „Rūta 110“, „P701“. Telefonijos salėje galima ne tik apžiūrėti, tačiau ir patiems išbandyti prieš kelis dešimtmečius naudotą telefonų stočių įrangą, įvertinti kaip kito mobilieji telefonai nuo pat pirmųjų jų modelių praėjusio šimtmečio pabaigoje.