Pasak frakcijos pirmininko Andriaus Dobranskio, šis pakeitimas leistų įtvirtinti istorinę tiesą, atiduodant pagarbą tikriesiems Lietuvos laisvės kovotojams ir didvyriams.
„Legendą apie Salomėją Nėrį kaip liaudies didvyrę sukūrė sovietai. Visi žinome, kad ji buvo tarp tų, kurie 1940 metais vyko į Maskvą „Stalino saulės“ parvežti. O A. Ramanauskas-Vanagas paaukojo savo gyvenimą ir gyvybę kovodamas už Lietuvos laisvę. Šių dviejų asmenybių indėlis kuriant laisvą ir vakarietišką mūsų valstybę nesulyginamas. Dabar, nors ir gerokai vėluodami, turime puikią galimybę Klaipėdoje atkurti istorinę tiesą“, - sako A.Dobranskis.
Pašalinti S.Nėries gatvės pavadinimą Klaipėdos miesto savivaldybę įpareigojo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
TS-LKD frakcijos nuomone, pervadindama S. Nėries gatvę A.Ramanausko-Vanago vardu Klaipėdos miesto savivaldybės taryba deramai pagerbtų ir įamžintų laisvės kovų didvyrio A. Ramanausko-Vanago atminimą, ženkliai prisidėtų prie Lietuvos partizaninio pasipriešinimo istorijos sklaidos bei didintų šios Klaipėdos senamiesčio dalies patrauklumą turizmo požiūriu.
A.Ramanauskas-Vanagas laikotarpiu nuo 1937 iki 1939 metų studijavo tuomečiame Klaipėdos pedagoginiame institute, kuris veikė dabartiniame Klaipėdos universiteto pastate S. Nėries g. 5.
Tai liudija ant pastato atidengta memorialinė lenta.
2018 m. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė deklaraciją, kuria pripažino A. Ramanauską-Vanagą su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovu.