2021 09 13

S.Skvernelio frakcija sieks mažinti skurdą, suteikti daugiau teisių savivaldai

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pasiūlė į Seimo rudens sesijos darbotvarkę įtraukti svarstymus dėl 28 įstatymų pataisų. Tarp svarbiausių siekių – mažinti Lietuvoje skurdą, efektyvinti valstybės valdymą, suteikiant daugiau teisių savivaldai ir sprendžiant šalyje esančias krizes, stiprinti šalies ekonomiką ir įgyvendinti žaliojo kurso politiką, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija
Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Pasak frakcijos seniūno Sauliaus Skvernelio, svarbūs siūlymai yra nukreipti į vieną iš pagrindinių frakcijos tikslų – Lietuva be absoliutaus skurdo.

„Praeitoje Vyriausybėje įgyvendinta vaiko pinigų politika ir kiti socialiniai sprendimai leidžia mums užtikrintai siūlyti bazinių pajamų plėtrą visose visuomenės grupėse ir paramos formose. Tai darysime siekdami judėti universalių bazinių pajamų taikymo Lietuvoje link“ , – teigia S.Skvernelis.

Naujoji frakcija taip pat inicijuos ir rems sprendimus, artinančius Lietuvos bendrojo vidaus produkto perskirstymą prie Europos Sąjungos vidurkio.

Seimo narys S.Skvernelis taip pat pažymi, kad rudens sesijai frakcija registravo konkrečius teisės aktų projektus, įtraukiančius parlamentą į šalyje vykstančių krizių valdymą.

„Mūsų frakcijos darbai prasideda nuo Civilinės saugos ir Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymų pakeitimų, siūlančių pandemijos ribojimų centrą iš Vyriausybės perkelti į Seimą. Vyriausybė išnaudojo pasitikėjimo kreditą, visuomenė aršiai diskutuoja, o Seimas – tyli. Lietuva atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kai trūkinėja demokratijos pagrindai“, – pažymi S.Skvernelis.

Frakcija sieks įgalinti piliečius ir bendruomenes, jiems teikiant teisės aktų iniciatyvas bei užtikrinant dalyvaujamąjį biudžetą – galimybę žmonėms patiems siūlyti ir spręsti, kam ir kokioms sritims skirti finansavimą iš valstybės biudžeto.

Be to, bus siūloma visas nekilnojamojo turto mokesčio pajamas skirti tiesiogiai savivaldai, o ten, kur baigta žemės reforma, žemę taip pat perduoti savivaldai.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija

Pasak frakcijos nario Luko Savicko, aiškiai suvokdami sparčius automatizacijos, skaitmenizacijos ir kitus darbo rinką iš esmė keičiančius veiksnius, ypatingą dėmesį skirsime kvalifikacijos ir įgūdžių klausimams. Bus siūloma motyvuoti dirbančiuosius mokytis visą gyvenimą, tam numatant 1 apmokamą darbo dieną per mėnesį kompetencijų kėlimui.

Frakcija siūlys įkurti smulkaus ir vidutinio verslo Ombudsmeno instituciją, kuri padės išspręsti smulkiųjų verslininkų ir valstybės kontroliuojančiųjų institucijų ginčus be teismo, nepatiriant didelių finansinių ir laiko sąnaudų.

„Vertiname smulkiojo ir vidutinio verslo svarbą Lietuvos ekonomikai, kuri vystosi ne tik Vilniuje, bet ir mažuosiuose miestuose. Todėl stiprinsime valstybės dėmesį ne tik didžiausiems, bet ir patiems smulkiausiems“, – akcentuoja L.Savickas.

Pasak Seimo nario Tomo Tomilino, frakcijos įsitikinimu, kiekvienas Lietuvos žmogus turi teisę į švarų vandenį, aplinką ir sveiką maistą.

„Esame įsitikinę, kad jokios paskatos ar ribojimai nebus pakankamai efektyvūs, jeigu viešasis sektorius netaps pažangos varikliu ir savo pavydžiu nepademonstruos žaliosios lyderystės. Todėl sieksime, kad visas viešasis sektorius, atlikdamas jam priskirtas funkcijas nenaudotų iškastinio kuro ir pasiektų nulinę emisiją“, – sako T.Tomilinas.

Demokratų frakcija siūlys plėsti Lietuvoje jau ne pirmus metus sėkmingai veikiančią užstato (arba kitaip vadinamą taromatų) sistemą, o stiprinant aplinkos apsaugos kontrolę siūlys atverti įmonių taršos duomenis visuomenei.

Turime didinti atsinaujinančios energetikos dalies tikslus nuo 50 iki 70 proc. jau 2030 metais.

„Praėjusios kadencijos Vyriausybė įgyvendino esminius struktūrinius pokyčius energetikoje. Ji buvo decentralizuota, išvystytas elektrą gaminančių vartotojų ratas. Tačiau tuo negalime apsiriboti. Turime didinti atsinaujinančios energetikos dalies tikslus nuo 50 iki 70 proc. jau 2030 metais. Atitinkamai jau registravome Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projektus, kurios sieksime priimti rudens sesijoje“, – teigia T.Tomilinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis