2020 05 12 /11:21

S.Skvernelis: GPM mažinimas naudingesnis uždirbantiems daugiau

Premjeras Saulius Skvernelis sako esantis pasirengęs su prezidentu diskutuoti dėl jo pasiūlymo laikinai sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą nuo 20 iki 15 proc., tačiau pabrėžia, kad toks siūlymas nėra socialiai teisingas.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Yra pliusų ir minusų, matyt, didžiausias minusas to siūlymo yra tai, kad iš tiesų didžiausią naudą gautų daugiausiai uždirbantys, didžiausias pajamas gaunantys žmonės. Manau, kad tai nėra socialiai teisinga“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S.Skvernelis.

Jo teigimu, sumažinus GPM ateityje gali būti sunku jį sugrąžinti į buvusį lygį.

„Prisiminkime su mokesčių laikinumu kaip yra Lietuvoje. Kiek laikinai galioja pridėtinės vertės mokesčio pakeitimas, kiek laikinai galioja PVM lengvata centralizuotam šildymui? Lygiai taip pat yra didžiulė rizika, kad tas (GPM – BNS) laikinumas gali būti pastovus“, – tvirtino premjeras.

Anot jo, dėl mažesnio GPM biudžetas per pusmetį negautų apie 400 mln. eurų pajamų.

Sumažinus GPM ateityje gali būti sunku jį sugrąžinti į buvusį lygį.

„Sveikintina prezidento iniciatyva ir mes tikrai diskutuojame norėdami atliepti prezidento lūkestį, kad būtų didinamos žmonių pajamos, o kaip alternatyva gali būti svarstomas neapmokestinamo pajamų dydžio išplėtimas dar 50 eurų, kas buvo numatyta Vyriausybės programoje“, – aiškino S.Skvernelis.

Pasak jo, tokiu būdu daugiau naudos gautų uždirbantieji mažiausiai, pakankamai daug uždirbantieji didelės naudos nepajustų.

„Kryptis ir tikslas yra bendras, su prezidentu ieškosime geriausių sprendimų, kad tą tikslą ir jo norą būtų galima įgyvendinti“, – sakė S.Skvernelis.

Gitanas Nausėda praėjusią savaitę pareiškė ketinantis siūlyti laikinai mažinti GMP ir taip švelninti koronaviruso krizės pasekmes. Tokią iniciatyvą palankiai įvertino verslo ir profesinių sąjungų atstovai, tačiau Seimo valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad krizės akivaizdoje reikėtų galvoti, ne kaip mažinti mokesčius, o kaip padidinti gyventojų pajamas.

Finansų ministras Vilius Šapoka BNS pirmadienį taip pat sakė, kad kaip alternatyva GM mažinimui galėtų būti spartesnis neapmokestinamųjų pajamų didinimas.

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje NPD padidintas 50 eurų iki 350 eurų, kitais metais jis turėtų didėti taip pat 50 eurų iki 400 eurų. 2018 metais patvirtintoje mokesčių reformoje buvo numatyta NPD didinti po 100 eurų – atitinkamai iki 400 ir 500 eurų, tačiau pernai valdantieji pareiškė, kad tai buvo „per didelė ambicija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai