2017 01 17

S.Skvernelis: institucijoms duotos dvi savaitės pristatyti kovos su šešėliu priemones

Su šešėline ekonomika kovojančios šalies institucijos per dvi savaites turėtų parengti tolimesnius šių metų planus bei įvertinti trūkstamas priemones, sako premjeras Saulius Skvernelis.
Eurai
Eurai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Duotos yra dvi savaitės kiekvienai institucijai pristatyti konkrečius pagal savo kompetenciją veiklos planus, kur bus darbai, terminai – pagrindinis terminas yra šių metų gruodžio 31 diena – ir rezultatai. Jeigu kažkuriai iš institucijų trūksta įgaliojimų, nėra tinkamai sureguliuota teisinė aplinka – (lauksime – BNS) konkrečių pasiūlymų dėl teisės aktų pakeitimų, jeigu dar kažko trūksta“, – žurnalistams po susitikimo su institucijų atstovais sakė premjeras.

Anot jo, be ankstesnėje Vyriausybėje kovos su šešėlių grupėje buvusių institucijų, į darbą įtraukta Sodra, Darbo inspekcija, Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovai.

Turime paradoksą, kad žmonės, kurie nelegaliai dirba, gauna nelegalias pajamas iš nelegalaus darbo, jie dalyvauja kontrabandinėje veikloje, tarkime, pasienio rajonuose, jie naudojasi socialiai remtino asmens statusu, gauna „Sodros“ išmokas, išmokas per įvairias lengvatas, – Saulius Skvernelis.

Jis sako, kad su institucijų ir įstaigų vadovais aptarta nelegalaus darbo, pagrindinių mokesčių – PVM, GPM, akcizų nesurinkimas, taip pat „iškreipta situacija“, susijusi su nelegaliu darbu ir „Sodros“ išmokomis.

„Turime paradoksą, kad žmonės, kurie nelegaliai dirba, gauna nelegalias pajamas iš nelegalaus darbo, jie dalyvauja kontrabandinėje veikloje, tarkime, pasienio rajonuose, jie naudojasi socialiai remtino asmens statusu, gauna „Sodros“ išmokas, išmokas per įvairias lengvatas (...). Tikrai matome galimybę čia turėti didelį proveržį“, – sako jis.

Anot premjero, tai pat dar reikės apsispręsti dėl šešėlinės rinkos skaičiavimo metodikos, o po dviejų savaičių pasiūlymus, dėl kurių „neapsimokėtų būti šešėlyje“ ketina teikti ir pati Vyriausybė.

„Tikrai nieko nenoriu čia gąsdinti, nesame žiaurių akcijų iniciatoriai, nemanome, kad taip turi būti. Bet tai susiję su verslo aplinkos sutvarkymu, skatinimu susimokėti, skatinimu nebūti šešėlyje“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Jis kol kas neįvardija konkrečių skaičių, bet sako, kad apsisprendus dėl konkrečios metodikos, institucijos turės procentine išraiška įvardinti, kiek jau šiemet galėtų sumažėti nelegali rinka.

S.Skvernelis sako, kad LVŽS imantis iniciatyvų branginti alkoholį greta bus vertinama, kaip tai veikia nelegalią rinką, kaip keičiasi nelegalūs alkoholio srautai iš kaimyninių valstybių.

Jo teigimu, teisėsaugos institucijų pristatytas tyrimas, kuriame aiškintasi vienos mažos alaus daryklos nelegali apyvarta, parodė, jog per metus buvo neapskaityta apie 600 tūkst. litrų alaus ir nesumokėta daugiau nei 200 tūkst. eurų mokesčių – akcizo ir PVM.

„Kalbant apie žvalgybinius, analitinius duomenis, kalbant apie alaus rinką, tikėtina, kad apie 14 mln. litrų neapskaityto alaus yra rinkoje, o tai reiškia, kad nesumokėta daugiau nei 2 mln. eurų PVM ir beveik 2,5 mln. eurų akcizo mokesčio. Lygiai taip pat dėmesį skiriame kalbant apie stiprų alkoholį“, – kalba jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis