„Kad akivaizdžiai palaiko, dirba, derina, net ir vykdo kai kuriuos paliepimus tos partijos – tai faktas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.
„Kada partijos pirmininkas pareikalauja, kad prezidentė padarytų pareiškimą griežtą, kaip visada įpratusi daryti, žemės ūkio ministro atžvilgiu, tą padaro viešai, stovėdamas prieš kameras, mes matome, kad net nepakalbėjusi su manimi nei su ministru, dar daugiau – pabandžiusi paspausti per patarėją ministrą, kad jis pasitrauktų, (prezidentė – BNS) tokį pareiškimą padaro“, – dėstė S.Skvernelis.
Nepaisant šių žodžių, premjeras tvirtina, kad jo ir D.Grybauskaitės santykiai yra „darbiniai, konstruktyvūs ir dalykiški“.
Apie tai, kad prezidentė esą reiškia konservatorių pirmininko Gabrieliaus Landsbergio nuomonę, trečiadienį užsiminė ir valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
„Manau, kad įvairių Prezidentės ir opozicijos pareiškimų tik daugės, nes daugėja informacijos ir įtarimų apie politinę korupciją liberalų ir konservatorių partijų vadovybėse“, – skelbiama R.Karbauskio „Facebook“ paskyroje.
D.Grybauskaitė dar praėjusią savaitę pareiškė nematanti galimybių B.Markauskui toliau dirbti Vyriausybėje. Premjerui kol kas nenusprendžiant dėl ministro, ji šią savaitę teigė, kad S.Skvernelis yra priklausomas, nesavarankiškas ir neprincipingas.
S.Skvernelis ketvirtadienį teigė nepasiduosiantis šalies vadovės spaudimui ir kartojo, kad sprendimus dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko priims sulaukęs teisėsaugos išvadų.
„Aš dabar dar noriu sulaukti Generalinės prokuratūros procesinio sprendimo, pagal tų pačių, kaip aš suprantu, konservatorių pareiškimą“, – aiškino premjeras.
B.Markauskas kritikos sulaukė paaiškėjus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę ir už tai gavo Europos Sąjungos (ES) išmokas. Ministras sakė, kad susitarimo neįforminimas buvo netyčinė klaida.
Norint atstatydinti ministrą, Seime reikia užsitikrinti ne mažiau kaip 71 balsą iš 141.
Trečiadienį dėl interpeliacijos ministrui B.Markauskui tarėsi Seimo opozicinių frakcijų atstovai. Posėdyje dalyvavęs konservatorius Jurgis Razma svarstė, kad interpeliacijos metu, jei ji vyktų, lemiami būtų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos balsai. Šios frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė BNS dėstė, kad frakcija interpeliacijos galimybės B.Markauskui nesvarstė, todėl pozicijos pateikti negali.
„Valstiečių“ deleguotą ministrą trauktis ragina valdančiųjų frakcijos atstovai Justas Džiugelis, Povilas Urbšys.
Suprasti akimirksniu
- 15min paskelbė, kad B.Markausko mamos S.Markauskienės vardu už svetimos žemės dirbimą NMA moka išmokas, o S.Markauskienė nurodo, kad žemė iki 2016 nuomojama, o pernai – naudojama panaudos būdu. Ši informacija melaginga, nes sutarčių mažiausiai su dviem iš keturių sklypų savininkais nėra.
- Bandydamas pasiaiškinti ministras ėmė painiotis. Jis teigė, kad dėl žemės nuomos esą buvo sudaryta žodinė sutartis su jos savininkais, nors čia pat aiškino nežinantis ir negalėjęs sužinoti, kas yra tų žemių savininkai.
- B.Markauskas pranešė, kad jo šeima nusprendė visai atsisakyti ūkininkavimo toje vietovėje ir parduoti visas karves.
- B.Markauskas netyčia prisipažino, kad praėjusiais metais jis pats asmeniškai NMA teikė svetimų žemių deklaraciją, kurioje nurodyti melagingi duomenys.
- Vėliau ministras pripažino, kad pats, o ne jo mama, pateikė NMA informaciją ne tik pernai, bet ir anksčiau.
- Gindamas ministrą Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad jam atsistatydinti nereikia, o jo situacija buvo specialiai surežisuota.
- Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad B.Markauskas neturi nei politinės, nei moralinės teisės likti poste – jis ją prarado.
- R.Karbauskis į prezidentės pareiškimą sureagavo teigdamas, kad ji taip bando pridengti konservatorių bėdas. S.Skvernelis teigė, kad po prezidentės raginimo ministrui toliau dirbti būtų sunku, bet įmanoma.