„Savo sprendimą buvau padaręs ir jo laikiausi“, – sekmadienį viename iš Vilniaus barų prezidento ir Europos Parlamento rinkimų laukdamas teigė S.Skvernelis. Jis nurodė negalintis pasakyti, kad serga už kažką, tikino, kad serga už Lietuvą.
„Man norisi, kad Lietuva mano tėvynė būtų klestinti valstybė, kad ji darytų pokyčius, kad nebijotų tų pokyčių daryti, kad matytų problemas ir jas spręstų. Kad galbūt nebūtų kalbama visiems tik tai, ką nori girdėti, bet reikia ir tuos žingsnius daryti, kurie yra seniai subrendę, prisirpę“, – kalbėjo premjeras. Lietuva, anot jo, turi būti „klestinčių Europos valstybių šeimoj“.
Jis nesiėmė spėlioti, ar tai, kad į antrąjį prezidento rinkimų turą nepateko, gali turėti įtakos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rezultatams Europos Parlamento (EP) rinkimuose.
„Galbūt po to tyrimai parodys, kiek tos įtakos turėjo. Galbūt dalis žmonių, kurie balsavo už mane neatėjo [...]. Svarbu, koks buvo pirmo turo rezultatas. Žmonės yra pilietiški, jie ir prezidentą rinkosi, atrodo pakankamai aktyviai dalyvavo ir EP rinkimuose“, – dėstė jis.
Klausimo, ar ketina atsistatydinti iš premjero pareigų, kaip buvo žadėjęs anksčiau, premjeras plačiai nekomentavo: „Kai bus naujų žinių, tai pasakysiu.“
S.Skvernelis užsiminė apie savus planus
S.Skvernelis prezidento rinkimų antrajame ture balsavo sekmadienį. Po balsavimo teigė turintis savų planų. Plačiau jų nekomentavo ir sekmadienio vakare.
„Nemanau, kad dabar yra laikas tuos planus pasakoti. Kai bus, turėsim dar galimybę ne vieną pabendrauti su jumis ir pasidalinsiu savo planais“, – nurodė S.Skvernelis.
Tikslinantis, ar planai susiję su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos planais, premjeras tikino, kad nebūtinai.
Partijos pirmininkas kokį nors pareiškimą padaro gana netikėtą.
„Valstiečių partija kartais priima vienokius sprendimus, kurie būna tokie gana netikėti, arba partijos pirmininkas kokį nors pareiškimą padaro gana netikėtą. Labai sunku kalbėti apie valstiečių planus, kokie jie yra, dėl to aš taip ir pasakiau“, – dėstė ministras pirmininkas.
Jis tiksliai neatsakė, ar planai susiję su partijos kūrimu. „Nemanau, kad šiandien apie tai reikėtų kalbėti“, – sakė S.Skvernelis.
Skilimą partijoje laikytų blogiausia situacija
Jo manymu, skilimas LVŽS frakcijoje, kurią sudaro ir partiniai, ir nepartiniai asmenys, būtų pati blogiausia situacija.
„Matau prielaidas, kad galime dirbti. Daug kas priklausys nuo pačios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, ar politinė partija padarys išvadas po šitų rinkimų visų. Visų trijų rinkimų. Ar bus pokyčiai, ar norima tapti modernia, demokratiška partija, matyti, kad yra XXI a., kalbėti apie žmones, kurie yra jauni, gimę nepriklausomoj Lietuvoj, ateina į rinkimus ir nežino, nei kas kolūky buvo, nei kas buvo sovietinė santvarka“, – dėstė ministras pirmininkas ir tikino, kad LVŽS neturi būti partija, orientuota tik į regionus, kaimą.
„Miestiečiams turi būti kažkas tai pasiūlyta“, – pridūrė S.Skvernelis.
Jo įsitikinimu, LVŽS turėtų būti stiprinami skyriai, partijos narių turėtų daugėti ne tik formaliai.
R.Karbauskis dėl atsinaujinimo: bus matyt
LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis, komentuodamas S.Skvernelio neatskleistus planus, teigė apie juos nieko negalintis pasakyti.
Apie tolimesnį LVŽS darbą valdžioje R.Karbauskis teigė kalbėsiantis su naujai išrinktu prezidentu. Anot jo, neatmetama ir išankstinių Seimo rinkimų galimybė.
R.Karbauskis teigė nelabai įsivaizduojantis kalbėjimąsi su kandidate į prezidentus Ingrida Šimonyte.
Teiraujantis apie reikiamybę organizuoti LVŽS atsinaujinimą, R.Karbauskis teigė, kad tai priklausys nuo rinkimų rezultatų.
„Bus matyt. Čia priklauso nuo to, ar rinkėjus tenkina tai, kaip dirba ši valdanti dauguma – Valstiečių-žaliųjų sąjunga. Tai ir bus kalba, ar reikia [atsinaujinimo], ar ne“, – kalbėjo partijos lyderis ir tvirtino nežinantis, koks tas atsinaujinimas galėtų būti tiksliau.
Prezidento rinkimų rezultatai paaiškės naktį iš sekmadienio į pirmadienį. LVŽS šiuose rinkimuose paragino balsuoti už G.Nausėdą.