„Seimas ne kartą rezoliucijų forma yra išreiškęs paramą Sakartvelo siekiui tapti ES ir NATO pilnateise nare, atsižvelgiant į šios šalies konstitucijoje įtvirtintas nuostatas“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė parlamento vadovas.
„Kiekvienos šalies vadovybė yra atsakinga už šalies ir jos žmonių ateitį. Mūsų – Lietuvos, pasirinkimas labai aiškus ir tvirtas – nematome alternatyvų narystei ES ir NATO. Remiu Sakartvelo žmonių siekį ir tikėjimą dėl Sakartvelo ateities Europos Sąjungoje“, – pridūrė jis.
Sakartvelą neramumai krečia nuo spalio pabaigos, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė laimėjusi parlamento rinkimus. Juos proeuropietiška opozicija vadina suklastotais ir boikotuoja naująjį parlamentą.
Ministro pirmininko Iraklio Kobachidzės ketvirtadienio pareiškimas, kad Sakartvelas nesieks pradėti stojimo derybų su Europos Sąjunga iki 2028 metų pabaigos, išprovokavo protestų bangą sostinėje Tbilisyje ir kituose miestuose.
S. Skvernelis pažymėjo, jog Lietuva buvo išskirtinė Sakartvelo nepriklausomybės, šalies transatlantinės krypties, teritorinio vientisumo ir integralumo Rusijos agresijos prieš šalį 2008 metais kontekste rėmėja.
„Tikiu, kad bet kurios valstybės, įsipareigojusios puoselėti ir ginti demokratiją, teisės viršenybę, visuomenės laisves ir teises, narystė ES suteiktų papildomą postūmį ir garantijas siekiant stabilumo bei darnios plėtros“, – pažymėjo jis.
Lietuva pirmadienį uždraudė į šalį įvažiuoti valdantiesiems Sakartvelo politikams, įskaitant milijardierių, „Sakartvelo svajonės“ įkūrėją Bidziną Ivanišvilį.
Sankcionuotų politikų sąraše – vidaus reikalų ministras Vachtangas Gomelauris, viceministrai, su protestuotojais susidorojančių jėgos struktūrų vadovai.
Sankcijos įvedamos po to, kai riaušių policija Tbilsyje prieš protestuotojus panaudojo gumines kulkas, vandens patrankas ir ašarines dujas. Savo ruožtu, demonstrantai svaidė pirotechnikos priemones.