„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 05 24 /14:49

S.Skvernelis: Seimui turi užtekti ir 25 dienų, ir valdančiųjų balsų reformoms patvirtinti

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad parlamentarams turėtų užtekti 25 dienų apsvarstyti ir priimti mokesčių bei pensijos kaupimo reformos įstatymus. Vyriausybė projektams šią savaitę jau pritarė. S.Skvernelis neatmeta galimybės reformas įteisinti metų pabaigoje, įstatymų pataisas priimant kartu su 2019 metų biudžetu, tačiau pabrėžia, jog tai „nebūtų gerai“.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Net 25 dienos yra tam. Galima, produktyviai padirbėjus, suspėti. Tikrai rankų nelaužysime, nesame tokių metodų šalininkai“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė premjeras.

„Yra ir kita alternatyva – mokestinai pakeitimai gali būti priiminėjami ir su biudžetu, bet tai nebūtų gerai“, – pridūrė premjeras.

Liberalas Eugenijus Gentvilas piktinosi, kad reformų įstatymai Seimui bus pristatyti tik birželio 5 dieną. Norint, kad jie įsigaliotų nuo kitų metų, pataisas reikės priimti iki liepos pradžios.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas

„Suplanavote tokį laiko grafiką, kuris baigsis rankų laužymu Seimo nariams, prašant priimti geresnius ar blogesnius, tarpusavyje derančius ar nederančius įstatymus“, – teigė E.Gentvilas.

Parlamentinei opozicijai sukritikavus šią savaitę Vyriausybės patvirtintą mokesčių ir pensijų reformą bei jos norą kuo greičiau gauti Seimo pritarimą, premjeras sako, kad pokyčiams įteisinti užteks valdančiųjų balsų.

S.Skvernelis pakartojo, kad Seimas gali reformą palaiminti pavasario sesijoje iki liepos.

„Manau, kad pakaks mums, valdančiajai daugumai, balsų priimti tuos sprendimus, kurie reikalingi“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams pareiškė S.Skvernelis.

„Didesnės diskusijos yra su pensijine pertvarka, o visa kita normaliai kokybiškai dirbant, neblaškant tarp tyrimų, komisijų ir viso kito, tikrai, galima drąsiai iki 30 birželio priimti tuos pakeitimus, kurie su socialiniais partneriais ir išore išdiskutuoti“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Mokesčių ir pensijų reforma Vyriausybė žada didinti neapmokestinamas pajamas, sujungti darbuotojo ir darbdavio socialinio draudimo įmokas, 2 procentiniais punktais mažinti socialinio draudimo įmokas ir įvesti „Sodros“ įmokų lubas, o bazinės pensijos mokėjimą perkelti į valstybės biudžetą.

Taip pat siūloma nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus. Juose norintis kaupti darbuotojas turės mokėti 4 proc. atlyginimo, o valstybė ir toliau prisidės 2 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Žadama nekilnojamojo turto mokesčiu apmokestinti antrąjį ir tolesnius vieno žmogaus būstus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų