Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 30 /12:04

Profsąjungos pritaria ilgesniam savaitgaliui, darbdaviai siūlo diskutuoti po krizės

Premjerui Sauliui Skverneliui pasiūlius pradėti diskusijas, ar pailginti savaitgalį iki dviejų su puse dienos, taip siekiant efektyvinti darbą ir paskatinti vartojimą, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai pritaria tokiai idėjai, tačiau darbdaviai siūlo apie tai kalbėtis po krizės.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Aš norėčiau, kad visuomenėje tokios diskusijos prasidėtų, ypač kalbant apie tas darbuotojų grupes, kurios patiria didelį psichologinį spaudimą, kaip šiandien pavyzdys – medikai, socialiniai darbuotojai“, – ketvirtadienį Seime sakė premjeras.

„Tikrai diskusija gali prasidėti, ir kalbant tiek apie darbo efektyvumą, ko gero, pusdienis (papildomo) poilsio padėtų. Tai būtų galimybė efektyvinti patį darbą, ir, galiausiai, jei atskiruose sektoriuose reikėtų, valstybė galėtų ir pasamdyti daugiau darbuotojų“, – pažymėjo premjeras.

Dviejų su puse dienos savaitgalį svarsto įvesti Kinija, kur skatinamas vartojimas taip siekiant pagelbėti ekonomikai, yra sakiusi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

„Kalbama apie galimybę įvesti 2,5 dienos savaitgalį, kad žmonės mažiau dirbtų, daugiau išlaidautų. Atskiros provincijos išleidžia savo vaučerius, kurie galioja vieną savaitę“, – vartojimo skatinimo priemones šalyje, kurioje prasidėjo koronaviruso protrūkis, nuotolinėje spaudos konferencijoje šią savaitę pristatė ambasadorė.

„Kalbėti šiandien apie tai gal ne visiškai rimta“

Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas sako, kad darbo laiką trumpinti reikia, tačiau šis laikas, anot jo, netinkamas tokioms diskusijoms.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos darbdaviu konfederacijos generalinis direktorius Danukas Arlauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos darbdaviu konfederacijos generalinis direktorius Danukas Arlauskas

„Prieš pandemiją kalbėjom ir mano asmeninė nuomonė buvo, kad galime kalbėti apie trumpesnes darbo savaites arba sutrumpinti dienos darbo trukmę kokia viena valanda, nes darbas tampa vis intensyvesnis, reikalaujantis didesnių emocinių, intelektualinių sąnaudų ir atsistatyti reikia daugiau laiko. Tokia nuomonė buvo, bet kalbėti šiandien apie tai gal ne visiškai rimta“, – BNS sakė D.Arlauskas.

Anot jo, nelogiška esant krizės dugne kalbėti apie vartojimo didinimą, nekalbant apie tai, kas uždirbs tuos pinigus.

„Aš labai pradedu galvoti, ar premjero patarėjai teisingai suformulavo jam žinią, kurią reikia perduoti visuomenei“, – pridūrė jis.

Tuo metu Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sako, kad pati idėja yra gera, tačiau reikia atsižvelgti ir į tuos, dėl kurių darbo pobūdžio sudėtinga trumpinti laiką.

„Šitas principas yra geras, nes jau girdėjus esu ir Lietuvoj žinau įmonių, kur dirba penktadienį iki pietų ir darbo našumas žmonių dėl to nekrenta, jie tuos darbus padaro ir viską suplanuoja. Bet kiek turime ir įmonių, kurioms reikia viršvalandžių, kurios dirba labai ilgai, ištisom parom“, – BNS sakė K.Krupavičienė.

Ji teigė abejojanti, ar šiuo metu žmonės turės pakankamai pinigų lankyti Lietuvą ar kitur juos leisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais