Nuotolinę spaudos konferenciją iš Vyriausybės galite žiūrėti čia:
S.Skvernelis sakė nepritariantis darbdavių pozicijai, kad MMA kitais metais neturi būti keliama.
„Mes tikrai pritariame, kad ji turi būti keliama. Skaičius, profesinių sąjungų lūkestis yra didesnis, mūsų yra mažesnis. Gaila, aišku, kad turėsime turbūt antrą kartą per mūsų Vyriausybės kadenciją, kada ne Trišalėje taryboje, bet reikės sprendimą priiminėti čia, šioje Vyriausybėje. Tą padarys šita Vyriausybė. Bet tiesiog tai vėlgi norime padaryti ne vienašališkai. Mes pasakėme, kokia yra mūsų startinė pozicija, girdime profesines sąjungas, girdime ir darbdavių lūkesčius, ypač – dėl smulkaus ir vidutinio verslo“, – teigė premjeras.
Anot jo, derybas ir diskusijas dar bus bandoma pratęsti Vyriausybėje.
„Ir priimsime sprendimą. Kad minimali alga kils, tai tikrai yra faktas. O koks jos bus dydis: ar maksimalus, toks, kokio nori profesinė sąjunga, ar tas, kurį siūlo Vyriausybė, tai taškas dar nėra padėtas“, – pabrėžė S.Skvernelis.
Šiuo metu MMA Lietuvoje yra 607 eurai neatskaičius mokesčių.
Vyriausybės atstovai MMA 2021 metais siūlo didinti iki 642 eurų „ant popieriaus“.
Profsąjungos nori, kad „minimumas“ būtų padidintas daugiau – iki 663 eurų.
Verslo atstovai prašo MMA klausimo kol kas nesvarstyti, atidėti tai iki laikotarpio po Seimo rinkimų.
S.Skvernelis aiškino, kad pats produktyviausias kelias pasiekti tikslus – ne piketai ar mitingai, o sutarimo paieškos Trišalėje taryboje.
„Ten atstovauja tiek profesinės sąjungos, tiek darbdaviai, tiek ir Vyriausybė. Ir tai, matyt, yra pats produktyviausias kelias pasiekti savo tikslus. Ne piketais, ne mitingais, bet prie derybų stalo, kalbant argumentų kalba“, – sakė premjeras.
S.Skvernelis teigė suprantantis, kad derybos Trišalėje taryboje buvo sudėtingos, nes rinkimų metas, darbdaviai pasakė, kad „nėra čia ko tartis su dabartine valdžia ir Vyriausybe“.