„Tas susitarimas – tai nėra įsipareigoti. Mes suprantame, kad mes negalime, niekas ir neįpareigos jokį verslą administracinėmis priemonėmis kelti atlyginimą. Bet tai yra prisiėmimas tam tikros socialinės atsakomybės, socialinio verslo – taip, jeigu mes turėsime geresnes verslo sąlygas, galėsime geriau parduoti, galėsime būti konkurencingesni, turėdami didesnį pelną, tą pelną pasiruošę dalintis su darbuotojais“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.
Anot jo, į tai, kaip verslas prisiima socialinę atsakomybę, bus atsižvelgiama ateityje, derantis dėl tolesnio Darbo kodekso tobulinimo.
„Tai yra moralinis įsipareigojimas, socialinis įsipareigojimas, kurio mes nesukontroliuosime – padarė, ar ne. Bet socialinio dialogo prasme ateičiai svarbu bus toliau kalbantis, kadangi, kaip minėjau, procesas dėl darbo santykių, dėl kitų įstatymų, jis nepasibaigęs jokiu būdu, tai mes pasižiūrėsime, kaip tie argumentai veikia“, – tikino ministras pirmininkas.
Anot jo, planuojama, kad po liepos 1-osios bus pradėti vertinti nauji pasiūlymai dėl Darbo kodekso.
„Vakar mes priėmėme bendrą poziciją valdančiosiose frakcijose, kad visi pasiūlymai į šitą įstatymą bus perduoti, kaip ir numato normali procedūra, Trišalei tarybai. Ir liepos 2 dieną vėl prasidės procesas, derybos, kas kaip sugebės susitarti“, – sakė S.Skvernelis.
S.Skvernelis tikisi, jog socialdemokratai savo pozicijos nepakeis – anksčiau jie tokią poziciją palaikė, tačiau naujasis partijos pirmininkas Gintautas Paluckas esą nori ją iš naujo įvertinti.