Premjeras: „Galiu parodyti veiksmų planą“
„Turime schematiką, nuo ko tai prasidėjo, galėsime pateikti visuomenei. <...> Tai yra vienintelis būdas ir noras sukelti chaosą. Tai, kas daroma, yra nuoseklus planas „Ne tie laimėjo“. Galiu įvardyti, tai yra konservatorių partijos noras pagal tą nutekintą planą ir schemą. Galiu parodyti veiksmų planą, kaip yra sudėliota“, – susitikime su liberalais kalbėjo S.Skvernelis. Vėliau kalbėdamas Seime premjeras toliau tvirtino, kad toks planas yra, ir netgi žadėjo, kad kreipsis į specialiąsias tarnybas, kurios ištirtų, ar su tuo nėra susijusi Rusija.
Premjero atstovas: duomenys nebus teikiami
15min dar ketvirtadienį kreipėsi į premjero komandą ir paprašė pateikti pažadėtą parodyti planą.
Penktadienį 15min sulaukė atsakymo iš Vyriausybės. Jis buvo lakoniškas ir neigiamas, nepaaiškinus atsisakymo pateikti planą motyvų.
„Informuoju, jog jūsų prašomi duomenys nebus teikiami. Bent kol kas“, – atsakė ministro pirmininko patarėjas Tomas Beržinskas.
Sustiprins valstybės objektų apsaugą
„Jei bus sustabdyta reforma, atsiras mokesčių judėjimas. Jei tokio chaoso tikslas yra pakeisti šalyje teisėtai išrinktą valdžią – tą tikslą reikėtų ir įvardyti. Tai, kas vyksta Švietimo ir mokslo ministerijoje, vyksta pažeidžiant Susirinkimų įstatymą. Valstybė tikrai visur sustiprins valstybės objektų apsaugą, pareikalaus griežtai laikytis įstatymų, laikytis numatytų atstumų“, – dėstė premjeras, kurio kalbą socialiniame tinkle „Youtube“ paviešino liberalai.
Tiesa, vaizdo įrašas sumontuotas.
„Tai, kas vyks sekmadienį – mitingas ar protestas – organizuoja ne profsąjungos, o ponas Tapinas, kuris dabar tampa nebe žurnalistu, o politiku. Profesinės sąjungos yra įtrauktos į politiką“, – taip streikuojančių mokytojų palaikymo akciją „Paskutinis skambutis“ įvertino S.Skvernelis.
Beveik keturias savaites tęsiantis mokytojų streikams, sekmadienį Vilniuje vyks masinė jų palaikymo akcija.
Streikuojantieji prašo penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases.
Kelios dešimtys jų nesitraukia iš Švietimo ir mokslo ministerijos, kur laukia derybų dėl iškeltų reikalavimų.
Įsitraukti į derybas su streikuojančiais pedagogais siūlosi Trišalė taryba, Vyriausybė nutarė sudaryti derybų grupę dėl viešojo sektoriaus finansavimo iki 2025 metų.
Vyriausybė nurodo, kad pedagogų reikalavimų įgyvendinimui papildomai reikėtų apie 300 mln. eurų.
Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį, prieš svarstant biudžeto projektą, pareiškė, kad mokytojų atlyginimai didėja labiausiai, palyginti su kitų viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčiu, o streikuojančių mokytojų profsąjungos lyderiai iš tiesų nenori derybų, bet tik kelti sąmyšį.