Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 02 16

SADM atstovė: dirbti atvykę ukrainiečiai turės būti geriau informuojami apie darbo sąlygas

Lietuvai ir Ukrainai ratifikavus susitarimą dėl įdarbinimo sąlygų, į šalį dirbti atvykstantys ukrainiečiai turės būti geriau informuojami apie darbo sąlygas, sako socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja Eglė Samoškaitė.
S.Dariaus ir S.Girėno stadiono statybos
Statybos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Įdarbinant Ukrainos pilietį Lietuvoje darbo sutartyje turės būti aiškiai nurodytos darbo apmokėjimo sąlygos, funkcijos, darbovietė, nustatyta darbo trukmė, darbo sutarties galiojimo terminas ir nutraukimo tvarka, atvykimo iš Ukrainos ir grįžimo atgal išlaidų apmokėjimo tvarka ir kiti klausimai, susiję su darbuotojo darbo sąlygomis ir gyvenimu Lietuvoje“, – BNS sakė E.Samoškaitė.

Apie darbo sutarties sąlygas, jos keitimo ir nutraukimo tvarką Ukrainos pilietis turės būti informuotas prieš įdarbinimą ir gauti darbo sutarties kopiją jam suprantama kalba. Tokios pat informavimo apie įdarbinimą ir darbo teises sąlygos bus taikomos ir įdarbinant Lietuvos piliečius Ukrainoje.

Pasak ministro atstovės, susitarime daug dėmesio skiriama nelegalų darbą kontroliuojančių institucijų bendradarbiavimo stiprinimui: nustatoma informacijos apsikeitimo tvarka, atsakymo pateikimo terminai, kiekviena šalis tam turės paskirti kontaktinius asmenis.

„Įstaigų bendradarbiavimas ir greitas apsikeitimas informacija svarbus siekiant užtikrinti, kad darbuotojai nebūtų išnaudojami ir jiems mokamas darbo užmokestis atitiktų įstatymų reikalavimus“, – sako E.Samoškaitė.

Pernai keli Lietuvoje tolimųjų reisų vairuotojais įsidarbinę ukrainiečiai paskelbė buvę išnaudojami darbdavių – dirbę be normalaus poilsio, negavę atlyginimo. Vienas ukrainietis teigė buvęs sumuštas darbdavio.

Lietuvos ir Ukrainos susitarimas dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje pasirašytas 2018 metų gruodį Kijeve. Seimas jį ratifikavo praėjusių metų liepą, Ukrainos Aukščiausioji Rada – praėjusią savaitę.

Tikimasi, kad susitarimo ratifikavimas turės teigiamos įtakos abiejų valstybių verslo sąlygoms ir jo plėtrai, nes Lietuvos ir Ukrainos darbuotojai turės didesnę judėjimo laisvę, sumažės nelegalaus darbo rizika.

Lietuva 2017 metais liberalizavo trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo sąlygas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos