Kalbėdama tarptautinėje konferencijoje Vilniuje, Sakartvelo vadovė pripažino, kad šiuo metu savo vidaus problemas sprendžianti ES yra užblokavusi tiesioginį kelią plėtros link, todėl būtina ieškoti naujų variantų.
Pagal įprastą tvarką, narystės ES siekiančios šalys kelerius metus derasi dėl ES teisės perėmimo daugiau kaip 30-yje derybų skyrių, pradedant žemės ūkiu ir aplinkos apsauga, baigiant laisvu darbuotojų judėjimu.
S.Zurabišvili sakė, kad Sakartvelas jau dabar yra pasirengęs derėtis dėl kultūros, švietimo, transporto ir kai kurių ekonominių klausimų, net jei tai ir neleistų jai tapti visateise nare.
„Kitos alternatyvos nėra, bet kadangi tiesioginis kelias į ES plėtrą atrodo laikinai užblokuotas, o Europa atrodo labiau susitelkusi į vidaus problemas, reikia mąstyti kitaip, planuoti nestandartines priemones ir būti pasirengusiems naujoviškiems metodams bei drąsiems žingsniams“, – sakė Sakartvelo vadovė per prezidento Valdo Adamkaus konferenciją Vilniuje.
„Turime belstis į kiekvienas duris, turime išmėginti viską, įskaitant dalykus, kurių nėra vadovėliuose – pavyzdžiui, pradėti derybas dėl skyrių, neturint formalaus statuso. Ne mėginti užsitikrinti statusą, o pasiekti tai, kas realiai yra Europoje“, – teigė S.Zurabišvili.
„Visose srityse, kuriose jau esame pasirengę – tai yra kultūros, švietimo, socialinio sektoriaus, transporto, kai kuriose ekonomikos srityse – užsitikrinti viską, išskyrus institucijas“, – teigė ji.
„Šiuo metu tai reiškia viską, išskyrus teisę spręsti, teisę balsuoti, teisę būti Europos Sąjungos politinių sprendimų rengimo dalimi“, – pridūrė Sakartvelo prezidentė.
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį sakė, kad Lietuva palaiko Sakartvelo „pastangas, siekiant glaudesnių santykių su Europos Sąjunga, ypač įgyvendinant ES Asociacijos sutartį“.