Ventiliavimo aparatai – jau Lietuvoje
Nuo pandemijos pradžios SBA grupė aktyviai bendradarbiauja su medicinos įstaigomis, aiškindamasi jų poreikius ir stengdamasi padėti, kad kova su pandemija būtų kuo veiksmingesnė. Ligoninės jau kurį laiką bando įsigyti plaučių ventiliavimo aparatų, padedančių ligoniams įveikti virusą. Šiuo metu visame pasaulyje šios įrangos paklausa milžiniška, atsargos visiškai išsekusios, o užsakymų eilės į priekį nutįsusios mėnesiais. SBA darbuotojų pastangomis pavyko įsigyti 5 plaučių ventiliavimo aparatus „PHILIPS Respironics“, kurie jau pasiekė Lietuvą ir šią savaitę bus dovanoti Santaros klinikoms, Klaipėdos universitetinei, Utenos bei Visagino ligoninėms.
„Šis virusas pažeidžia vieną svarbiausių žmogaus organų – plaučius. Daugėjant užsikrėtusiųjų, daugėja ir sunkių atvejų, kai viruso paveiktas žmogus nebegali savarankiškai kvėpuoti. Toks ligonis, nesulaukęs tinkamos pagalbos, tiesiog uždustų. Todėl dovanojami universalūs aparatai yra ypač reikalingi. Kritiniais atvejais jie gali būti prijungti sunkios būklės pacientams, kad pagerintų organizmo aprūpinimą deguonimi ir išsaugotų jų gyvybę, kol žmogaus imuninė sistema kovoja su virusu. Vidutinio sunkumo ir lengvesniais atvejais, kuomet užsikrėtęs virusu asmuo dar gali savarankiškai kvėpuoti, aparatai bus naudojami plaučių darbui palengvinti ir tiekti deguonį, kol ligonio būklė pagerės“, – teigia VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila.
Jo teigimu, aparatai bus naudojami gydant ir kitas kvėpavimo sistemos bei kitų vidaus organų ligas, kai pandemija atsitrauks.
Pagalbinis personalas – ypatingos svarbos
Vieną svarbiausių ir pavojingiausių darbų pandemijos akivaizdoje atlieka patalpas valantis ir dezinfekuojantis pagalbinis medicinos įstaigų personalas. Šių žmonių atsidavimas ir atsakingas darbas mažina tikimybę užsikrėsti virusu ir jam plisti, tačiau neretai šios pastangos lieka nepastebėtos ar neįvertinamos. Siekiant palengvinti šių darbuotojų keliskart padidėjusį darbo krūvį ligoninėms bus perduotos italų gamintojo „Ghibli & Wirbel“ grindų plovimo-dezinfekavimo mašinos. Pažangūs prietaisai, į kuriuos pilamas dezinfekcinis skystis, padės naikinti užkratą.
„Tyrimai rodo, kad skyriuose, kur gydomi koronavirusu užsikrėtę pacientai, daugiausiai viruso dalelių randama ant grindų ir dėl nepakankamos priežiūros užkratas gali labai greitai išplisti. Todėl šiuo metu ypatingą dėmesį skiriame patalpų dezinfekcijai. Palatas ir koridorius valantiems bei dezinfekuojantiems darbuotojams krūvis padidėjo kelis kartus, tad grindų plovimo, džiovinimo ir dezinfekavimo mašina ženkliai palengvins jų darbą. Tuo labiau, kad kompaktiškas, manevringas, ilgai su baterija veikiantis prietaisas tinkamas ne tik koridoriams, bet ir palatoms valyti“, – sako Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė.
10 tokių mašinų bus įteiktos Kauno klinikinei, Klaipėdos universitetinei, Raseinių, Šilutės, Utenos ir Visagino ligoninėms bei Santaros klinikoms.
Bendra SBA ir jos žmonių karantino laikotarpiu suteiktos paramos vertė viršijo 150 000 eurų.