Lauke spaudžia smagus 16 laipsnių šaltukas, o Ispanijos kariai slepia galvas ne tik po kepurėmis, bet ir šalikais, kapišonais.
Šaltis – turbūt vienintelė kliūtis, kuri ispanams atrodo šiokia tokia problema, atliekant oro policijos misiją Baltijos šalyse.
Šios šalies pajėgos Šiauliuose budi jau trečią kartą, tačiau visada tai darydavo šiltesniu metų laiku.
Ispanų junginio vadas pulkininkas leitenantas Juanas Ballesta teigia, kad prie didelių speigų prasčiau veikia moderniausi naikintuvai.
O kaip vyrukai? Neišsigando šalčio? „Jie yra gerai paruošti. Šaltis jiems nebaisus. Turime žieminius drabužius – nesušalsime.“
J.Ballesta taip pat tikisi, kad virš Baltijos šalių neįvyks panašus incidentas, koks nutiko Turkijoje, kuomet buvo numuštas minėtos šalies erdvę pažeidęs Rusijos naikintuvas: „Mes čia esame tam, kad užtikrintume taiką. Tai ir darysime.“
Ne kiek dėl šalčio, o dėl menko matomumo per oro policijos misijų pasikeitimą šį kartą į padanges nekilo naikintuvai. Juos visi ceremonijos svečiai apžiūrėjo stovinčius šalia angaro.
Vengrai iki šiol misiją vykdė švedų gamybos JAS39 „Gripen“ naikintuvais. Ispanų „Eurofighter Typhoon“ – trijų bendrovių pagaminti naikintuvai, vieni moderniausių pasaulyje.
Ispanų komandą, kurios dauguma atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Albasetėje, sudaro apie 130 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.
Oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavęs Ispanijos kariuomenės vadas admirolas generolas Fernando Garcia Sanchesas teigia pasitikintis savo šalies kariais.
Jis tiki, kad kariai suvokia, jog misija Baltijos šalyse yra tokia pats svarbi, kaip ir savo šalies gynyba: „Mes esame NATO ir vykdome NATO misiją“.
NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 14 šalių partnerių.