Tai nėra taikoma laidotuvių apeigoms, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Jeigu nėra galimybės religinių apeigų organizuoti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, vykdyti vaizdo ar garso transliacijos, vienam asmeniui turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas ir laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų.
Taip pat religinėse apeigose negali dalyvauti asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų požymių. Tokie patys reikalavimai taikomi ir maldos namų dvasininkui ar kitam darbuotojui. Pasireiškus tokiems simptomams, asmuo į apeigas vykti negali. Be to, apeigose negali dalyvauti asmenys, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
Religinių apeigų metu vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones arba nešioti veido skydelį.
Apeigų dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, vengti liesti neplautomis rankomis veidą, akis, nosį, burną. Taip pat reikia vengti fizinio kontakto su relikvijoriais ir kryžiais – išimtis yra taikoma dvasininkams ar kitiems maldos namų darbuotojams.
Prie įėjimo į maldos namus ar kitoje gerai matomoje vietoje turi būti pakabinta rankų dezinfekacijai skirta priemonė bei pateikta informacija, jog draudžiama dalyvauti pamaldose žmonėms, kuriems pasireiškia karščiavimas, jie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), arba jiems yra privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu. Taip pat turi būti pateikta informacija apie prievolę dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, asmens higienos laikymąsi (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo).
Su rekomendacijomis galima susipažinti čia.