„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 06 28

SAM: atnaujinta kraujo krešėjimą stabdančių vaistų kompensavimo tvarka leis sutaupyti

Dar daugiau didelės rizikos pacientų, apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu, galės įsigyti kompensuojamųjų kraujo krešėjimą stabdančių vaistų (antikoaguliantų). Tai pasiekta Sveikatos apsaugos ministerijai patikslinus šių vaistų kompensavimo tvarką. Numatoma, kad išlaidos antikoaguliantams sumažės beveik 9 tūkst. žmonių, kurie dabar šiuos vaistus įsigyja savo lėšomis, rašoma SAM pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąraše (A sąraše) yra įrašyti keturi kompensuojamieji antikoaguliantai: Apixabanum, Dabigatranum, Rivaroxabanum ir Edoxabanum. Nuo 2022 m. liepos 5 d. keičiasi šių vaistų kompensavimo sąlygos pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu, plaučių embolija ir giliųjų venų tromboze. Kompensuojamųjų antikoaguliantų skyrimo sąlygų pakeitimai buvo suderinti su gydytojais specialistais ir Lietuvos kardiologų draugija. Draugijos vertinimu, patikslinus skyrimo sąlygas, kompensuojamuosius antikoaguliantus galės gauti bent pusė visų didelės rizikos pacientų.

Nuo 2022 m. liepos 5 d. pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu ar plazdėjimu, šie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojami vaistai galės būti skiriami esant 2 (vyrams) ar 3 (moterims) ir daugiau insulto rizikos balams pagal klinikinio prognozavimo taisykles.

Pacientams, sergantiems plaučių embolija ir giliųjų venų tromboze, nuo 2022 m. liepos 5 d. šie vaistai galės būti skiriami be papildomų prieš tai vartotų vaistų apribojimų (iki šiol galiojo tvarka, kad antikoaguliantai nurodytoms diagnozėms gydyti galėjo būti skiriami, kai gydymas varfarinu buvo kontraindikuotinas arba nepavykus parinkti tinkamos dozės). Tačiau vaistai šioms indikacijoms gydyti galės būti skiriami ne ilgesniam kaip 6 mėn. laikotarpiui.

Šiems pakeitimams, kurių buvo laukiama nuo 2018 m. pabaigos, po įvykusių derybų su vaistų gamintojais, bus skirta apie 6,3 mln. eurų iš PSDF per metus.

Antikoaguliantų vartojimas mažina riziką patirti insultą, tromboemboliją ir susirgti kitomis širdies bei kraujagyslių ligomis, kurios yra dažniausia mirties priežastis Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs