Pirmiausiai skiepijami bus sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. Minėtos grupės turėtų būti paskiepytos per pirmąjį metų ketvirtį. Vėliau, paskiepijus prioritetines grupes, vakcinuotis kviesime visuomenę.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai nuolat konsultuojasi su Europos Komisija, kad skiepijimo mechanizmas veiktų sklandžiai. Pirmoji vakcinos siunta bus paskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligonines.
Antrajam vakcinacijos etapui pasitelkiamos savivaldybės. Savivaldybių administracijų direktoriai paskyrė koordinatorių – savivaldybės gydytoją ar kitą administracijos darbuotoją, kuris koordinuos vakcinacijos procesą konkrečioje savivaldybėje bei prioritetinių grupių paskiepijimą organizuosiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Paskirti koordinatoriai organizuos skiepijimą nuo koronaviruso jų savivaldybių teritorijoje esančiose gydymo įstaigose. Kad užtikrintume sklandų gyventojų skiepijimą – SAM ekspertai glaudžiai bendradarbiaus su koordinatoriais.
Europos vaistų agentūra (EMA) šiuo metu nagrinėja registracijos paraiškas, kurias pateikė du vakcinų gamintojai: „BioNTech & Pfizer“ ir „Moderna“. „BioNTech & Pfizer“ vakcinos vertinimas jau įžengė į finalinę stadiją. Įvertinę vakcinos kokybę, efektyvumą ir galimus šalutinius poveikius, EMA ekspertai jau pateikė teigiamą išvadą „BioNTech & Pfizer“ vakcinos tvirtinimui. Ryt planuojamas vakcinos tvirtinimas.
Europos vaistų agentūrai nusprendus, kad vakcinos atitinka saugumo ir efektyvumo reikalavimus, Europos Komisija registruos šį vaistą, leisdama jį naudoti visose Europos Sąjungos šalyse.