Pasak ministerijos, jei po dviejų savaičių, atlikus du pakartotinus tyrimus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu, rezultatai bus neigiami, žmogus laikomas pasveikusiu.
Žmonių, kuriems koronaviruso infekcija diagnozuota prieš dvi savaites ir daugiau, šiuo metu šalyje yra per 270.
„Norėtume paraginti medikus, kad tokie pacientai būtų aktyviai siunčiami išsitirti pakartotinai. Tada galėsime matyti realią situaciją apie pasveikusiuosius, be to, pastebime, kad ir visuomenė labai laukia tikslesnių duomenų, kiek žmonių pasveikę, tai leistų įnešti daugiau vilties gyventojams ir pasitikėjimo mūsų sveikatos apsaugos sistema“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Sveikstantieji po koronaviruso infekcijos ambulatoriškai privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių iki tol, kol gaus patvirtinimą, jog pasveiko.
Pakartotinius tyrimus ambulatoriškai gydomi asmenys, turėdami šeimos gydytojo siuntimą, gali atlikti mobiliuose punktuose, kurie deramai pritaikyti saugiai suvaldyti galimai sergančiųjų ir pasveikusiųjų srautus.
SAM primena, kad pakartotinis tyrimas atliekamas nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos praėjus ne mažiau kaip 14 dienų, bet ne anksčiau kaip po trijų dienų pasibaigus karščiavimui.
Tuomet šeimos gydytojas ar slaugytojas organizuoja pirmąjį pakartotinį tyrimą. Jei atlikus tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.
Nustačius, jog pacientas pasveiko, šeimos gydytojas ar slaugytoja turi informuoti ne tik pacientą, bet ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Jei pacientas ambulatoriniam gydymui buvo izoliuotas sanatorijos patalpose, būtina informuoti ir šios įstaigos paskirtą slaugytoją.
Pažymėtina, kad pacientas gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti.
Iki šiol šalyje patvirtinti aštuoni nuo koronaviruso infekcijos pasveikę žmonės.