2018 11 05 /13:39

SAM planuoja reorganizuoti daugiau kaip trečdalį valdomų įstaigų

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja pavaldžių įstaigų reorganizaciją – bus naikinamos ar prie kitų prijungiamos septynios iš 19 įstaigų.
Odeta Vitkūnienė, Aurelijus Veryga, Lina Bušinskaitė-Šriubienė
SAM planuoja reorganizuoti daugiau kaip trečdalį valdomų įstaigų / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Dalis jų bus jungiamos viena prie kitos, dalis likviduojamos, dalis siaurinamos ir gryninamos veiklos. Modeliai skirtingi. Svarbu pasakyti, kad jungimas nėra tik mechaninis – buvo peržiūrėtos funkcijos, atliktas kai kurių įstaigų auditas. Turime aukštą pagrindimą sprendimams“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė ministras Aurelijus Veryga.

Pagal ministerijos planus, būtų naikinamas Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC). Tačiau, anot A.Verygos, vietoje jo atsiras Psichikos sveikatos skyrius ministerijoje.

Taip pat planuojama uždaryti Lietuvos medicinos biblioteką, jos vykdytas duomenų apdorojimo funkcijas perduoti kitoms pavaldžioms įstaigoms.

Dar vienas siūlymas – prie Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prijungti Lošimų priežiūros tarnybą. Anot ministro, šio jungimo tikslas yra „koncentruoti priklausomybių prevenciją ir priežiūrą vienoje institucijoje“.

Tuo metu Užkrečiamų ligų ir AIDS centrą (ULAC) planuojama jungti prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

„Jei tokiam siūlymui būtų pritarta, liks vadovas tos įstaigos, prie kurios prijungiama institucija“, – paaiškino A.Veryga.

Higienos institutą, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą, Sveikatos priežiūros ir farmacijos kompetencijų centrą planuojama sujungti į vieną instituciją,ji atliktų visas dabartines įstaigų funkcijas: visuomenės švietimą, darbą su sveikatos sistemos rodikliais, sveikatos priežiūros, farmacijos specialistų mokymą.

Anot SAM laikinosios kanclerės Odetos Vitkūnienės, iki 2020-ųjų sausio planuojama panaikinti apie 170 pareigybių iš šiuo metu esančių 3,1 tūkstančio. Daugiausia planuojama atsisakyti vadovaujančių pareigybių.

„Tikslas – iš sutaupytų lėšų užtikrinti kompetetingų darbuotojų į viešąjį sektorių pritraukimą“, – kalbėjo kanclerė.

Anot O.Vitkūnienės, panaikinus VPSC, dalį funkcijų perims SAM, dalį – kitos Vyriausybės įstaigos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Odeta Vitkūnienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Odeta Vitkūnienė

Valstybinę teismo medicinos ir Valstybinę teismo psichiatrijos tarnybas nuspręsta perduoti Teisingumo ministerijai, kad įstaigos, anot kanclerės, „visu pranašumu galėtų tarnauti teisėsaugos institucijoms“.

Nacionalinį transplantacijos biurą ketinama jungti prie Nacionalinio kraujo centro. Kanclerė tvirtina, kad įstaigas sieja bendra donorystės funkcija, vadovaujantis Europos šalių praktika, ją gali vykdyti ir viena įstaiga.

Svarstoma perkelti Ekstremalių sveikatai situacijų centrą iš dabartinės vietos į kitas patalpas. Institucija atsakinga už tarpinstitucinį bendradarbiavimą, valstybinį medicinos priemonių rezervo panaudojimą.

Anot O.Vitkūnienės, vienas iš parengtos pertvarkos siekių yra skaidrinti viešąjį sektorių, atsisakyti besidubliuojančių funkcijų, didinti įstaigų darbuotojų atlyginimus bei užtikrinti, kad gyventojai galėtų gauti kuo daugiau paslaugų vienoje institucijoje.

„Matymas ir planas yra ambicingas. Planuojame, kad visi teisės aktai bus parengti ir įgyvendinti nuo 2020-ųjų sausio 1-osios dienos“, – sakė O.Vitkūnienė.

Skaičiuojama, kad reorganizacija per metus leis per metus sutaupyti 450 tūkst. eurų. Kiek atsieis išeitinės kompensacijos atleidžiamiems darbuotojams, patalpų pritaikymas jungiant įstaigas, ministerijos atstovai žadėjo informuoti vėliau.

Planą dar turės patvirtinti Vyriausybė ir Seimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų