Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 10 08

SAM primena: kokiais atvejais reikėtų skambinti į Karštąją liniją 1808

Dėl kasdien besikeičiančios epidemiologinės situacijos šalyje Karštoji linija 1808 kasdien sulaukia apie 13 tūkst. skambučių, o pastaruoju metu skambučių kiekis ženkliai išaugo. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kada reikėtų skambinti į šią liniją bei pabrėžia nors Karštoji linija nuolat reaguoja į besikeičiančią epidemiologinę situaciją, tačiau žmonių pajėgos nėra beribės, rašoma pranešime.
Koronaviruso karštoji linija 1808
Koronaviruso karštoji linija 1808

Karštosios linijos 1808 darbuotojams pastaruoju metu sulaukiant daug skambučių dėl koronaviruso tyrimo prieš suplanuotas operacijas, ministerija atkreipia dėmesį, kad prieš operacijas tyrimai atliekami ne mobiliuosiuose punktuose, o poliklinikose arba ligoninėse. Tad dėl koronaviruso tyrimo prieš planinę operaciją žmonės į Karštąją linija neturėtų skambinti.

Taip pat Karštąja koronos linija 1808 neregistruojami ir žmonės, žinantys, jog turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19, arba įtariantys, jog galimai galėjo turėti rizikingą kontaktą.

Tuo atveju, jei turėjote ar manote, jog galimai turėjote sąlytį su užsikrėtusiaisiais koronavirusu, savo duomenis turite pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams elektoriniu būdu, užpildydami anketą. Pateikę duomenis, žmonės sulauks NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio. Taip pat NVSC specialistai nuspręs dėl tyrimo atlikimo ir patys žmogų tyrimui užregistruos.

Skambinti į Karštąją liniją 1808 galima, jeigu: žmonėms reikia užsiregistruoti tyrimui dėl koronaviruso mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl saviizoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad į mobilius punktus 1808 registruojami žmonės, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

  • Jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: kūno temperatūra siekia 37,3 °C ir daugiau, kamuoja gerklės skausmas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ir (ar) viduriavimas;
  • Atlikti pakartotiną tyrimą dėl koronaviruso būtina žmonėms, kurie dėl lengvos koronaviruso formos ambulatoriškai gydėsi namuose. Šiuo atveju pakartotini tyrimai atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus pasveiko. Dėl pakartotinio tyrimo būtinas elektroninis šeimos gydytojo siuntimas tyrimui atlikti;
  • Grįžę iš paveiktų šalių žmonės, nepriklausomai nuo pilietybės.

Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs