Gegužės pradžioje SAM nurodė gydymo įstaigoms, kad nuo birželio 1 d. jos pačios turės organizuoti AAP pirkimą ir sandėliavimą. Jos buvo informuotos, kad darbuotojų saugumu ir reikiamų priemonių įsigijimu turės pasirūpinti įstaigų steigėjai, pavyzdžiui, ligoninės arba savivaldybės.
Pasak SAM, dabar savivaldybes ir gydymo įstaigas sukaupti reikiamą kiekį rezervo siekiama įpareigoti įstatymų projektais, kurie šiuo metu pateikti svarstyti Vyriausybei. Juose numatyta, kad ūkio subjektai, įskaitant asmens sveikatos priežiūros įstaigas, kitos įstaigos ir savivaldybių administracijos bus įpareigotos apsirūpinti AAP kaupiant jų atsargas tam tikram laikotarpiui, taip užtikrinant darbuotojų saugumą ir nepertraukiamą įstaigų veiklą kilus pandemijai šalyje.
Tikimasi, kad šiuos teisės aktus Seimas priims rugsėjį.
AAP sąrašą, kiekius ir laikotarpį, kuriam turi būti kaupiamos atsargos, atskiru teisės aktu nustatys Vyriausybė arba kita įgaliota institucija. SAM siūlys Vyriausybei nustatyti privalomą atsargų sukaupimą 30 dienų laikotarpiui.
Padidėjus susirgimų skaičiui ir išaugus apsaugos priemonių poreikiui, iš pradžių bus naudojamas gydymo įstaigų turimas rezervas. Jam pasibaigus, įsijungtų savivaldybių administracijų aprūpinimo mechanizmas ir tik išnaudojus visas atsargas AAP būtų tiekiamos iš valstybės rezervo.
Planuojama, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams, net esant blogiausiam scenarijui.
SAM atviro konkurso būdu šiuo metu vykdo kaukių, respiratorių, kombinezonų, antbačių ir kitų priemonių pirkimą. Netrukus Lietuvą turi pasiekti paskutinės siuntos su AAP, anksčiau įsigytomis Kinijoje.
Asmens apsaugos priemonių atsargos, kaip ir kitos medicinos atsargos, yra kaupiamos pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymais patvirtintus rinkinių sąrašus.