„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 03 16 /17:59

Užkratas plinta: Lietuvoje trys nauji koronaviruso atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad šalyje naujausiais duomenimis yra užfiksuoti trys nauji atvejai. Iš viso šalyje COVID-19 yra nustatyta 17 asmenų. Kartu pranešta, kad dešimtyje savivaldybių pradės veikti mobilieji tyrimų dėl koronaviruso punktai.

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

„Atostogų parkas“ paskelbė, kur ir kada lankėsi koronavirusu užsikrėtęs lankytojas

18:13

Poilsio kompleksas „Atostgų parkas“, gavęs informaciją iš atsakingų institucijų, praneša, kad koronavirusu (COVID-19) sergantis asmuo lankėsi „Atostogų parke“ kovo 10 dieną nuo 18.30 iki 21.30 valandos.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./„Atostogų parkas“
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./„Atostogų parkas“

„Atliekant atvejo epidemiologinį tyrimą, susirgęs COVID-19 asmuo informavo, kad Jūsų įstaigoje [t.y. „Atostogų parkas“] lankėsi 2020-03-10 nuo 18.30 iki 21.30 val. pagrindinėje zonoje po stogu, kavinėje po stogu prie baseino, lauko 2-uose šiltuose baseinuose ir „Gintaro“, „Lietuviškoje“ pirtyse ir duše“, – minima oficialiame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Plungės skyriaus atsiųstame rašte.

„Atostogų parkas“[praneša, kad tik sužinojus apie didėjančią COVID-19 viruso grėsmę – jau daugiau nei dvi savaites – visos sveikatinimo ir gydymo komplekso „Atostogų parkas“ patalpos ir paviršiai dėl lankytojų saugumo buvo papildomai, dažniau nei įprasta, valomi dezinfekcinių savybių turinčiu skysčiu, patalpos papildomai vėdinamos nustatytais intervalais. Visą šį laikotarpį buvo atidžiai laikomasi tuo metu galiojusių Vyriausybės ir SAM nurodymų ir rekomendacijų.

 

Vilnius ir Kaunas jau ruošia mobiliuosius koronaviruso patikros punktus

17:57

Dalis Lietuvos didmiesčių pirmadienį pradėjo įrenginėti mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, kuriuose gydytojo siuntimą turintys žmonės galės neišlipę iš automobilio pasitikrinti nuo plintančios infekcijos.

Mobilūs patikros punktai steigiami dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių.

Vilniuje tokius punktus nuspręsta įrengti trijose vietose – Savanorių prospekte ir šalia „Siemens“ arenos esančiose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse bei prie Valakampių pirmojo paplūdimio.

„Didelis miestas, reikia daugiau taškų. Dėl miesto dydžio vieno punkto neužtenka“, – BNS sakė Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karolis Žukauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karolis Žukauskas

Jo teigimu, pirmasis punktas šalia „Siemens“ arenos turėtų atsidaryti trečiadienį ir veikti nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro.

Kaune vienas mobilus patikros punktas bus įrengtas Jonavos gatvėje esančiame Kauno kempinge. 

„Šią vietą lengva pasiekti automobiliu iš daugelio miesto vietovių. Taip pat jis greitai ir paprastai pasiekiamas atvykstantiems iš kitur. Atoki teritorija saugiai aptverta, tinkama sklandžiam automobilių judėjimui“, – BNS sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis

Jis taip pat pridūrė, kad artimiausiu metu medikai kartu su savivaldybės darbuotojais parūpins visą reikalingą įrangą, bus sudarytos komandos, kurios dirbs punkte.

Klaipėda kol kas susipažįsta su ministerijos siūlymu ir jo sąlygomis, tačiau meras Vytautas Grubliauskas sako, kad mobiliems punktams numatyti reikalavimai kelia abejonių.

„Nenoriu komentuoti neperskaitęs savo akimis. Bet kiek man pakomentavo administracija, kad reikalinga ne tik vieta, bet ir vagonėlis, vieta, kur tai būtų atliekama, reikalingos gal trys brigados, kurios dirbtų nuolatos, reikalinga apsauga. Po to paimtus tuos mėginius šiandien reikėtų vežti į laboratoriją Vilniuje, nes Klaipėdoje neleidžia“, – BNS sakė V.Grubliauskas.

Jo teigimu, šias galimybes savivaldybė svarstys, tačiau ir toliau reikalauja leisti atlikti tyrimus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kuri turi visas tam reikiamas sąlygas.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos universitetinė ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos universitetinė ligoninė

„Tai skamba gražiai, tarsi tai yra ir dovana. Bet kiek dar reikia prisidėti norint tą dovaną įgyvendinti. Taip, žmonėms suteiki tą galimybę patiems atvažiuoti, priduoti tą mėginį, kuris po to bus vežamas į Vilnių – nežinau, ar tai didelis efektas. Aš labai atsargus“, – kalbėjo uostamiesčio meras.

Šiauliai ir Panevėžys sprendimo dėl vietos dar nėra priėmę.

„Sprendimą dėl konkrečios vietos priimsime rytoj antradienį“, – BNS teigė Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius. 

„Per kelias dienas, matyt, bus aiškiau, nes labai šviežia informacija ir kolegos iš sveikatos poskyrio kol kas negali atsakyti. Tik dabar žmonės pradeda tuo klausimu dirbti“, – BNS teigė Panevėžio miesto savivaldybės atstovė Vilma Kučytė.

Alytuje patikros punktą ketinama įrengti prie Pramonės mikrorajone esančio kultūros centro, punktas gali veikti nuo antradienio. 

Telšiuose mobilų patikros punktą ruošiamasi įrengti buvusiame kariniame miestelyje, kur šiuo metu įsikūręs Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. 

Ministerija taip pat primena, kad į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Griežti nurodymai

Pacientams pradėjus staiga karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios jis keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar turėjo kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju, pirmiausia jie turės skambinti trumpuoju telefono numeriu 1808. 

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. 

Nusprendus tirti, konsultantui pacientas turės pateikti kontaktinius duomenis ir bus klausiama paciento, ar jis gali į mobilų patikros punktą atvykti su asmenine transporto priemone. Jeigu taip, su pacientu susisieks mobilaus patikros punkto koordinatorius ir nurodys atvykimo laiką ir vietą.

Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra.

Kaip pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Ministerijos teigimu, atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę. 

Ministerija taip pat primena, kad į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. 

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Santaros klinikos: užsikrėtė du vyrai

16:58

Santaros klinikos nurodė, kad pirmadienį koronavirusas patvirtintas dviem vyrams.

Vienas jų, grįžęs kovo 12 dieną po kelionių Vokietijoje ir Austrijoje, kovo 14 dieną kreipėsi į Infekcinių ligų centrą. 15min šaltinių teigimu, tai 35 metų vyras, kuris į Lietuvą grįžo paslidinėjęs Vokietijoje ir Austrijoje. Šeštadienį jam temperatūra pakilo iki 38 laipsnių, vyras kreipėsi į medikus. Paciento tyrimai geri, būklė stabili.

Kitas vyras kovo 13 dieną grįžo iš Austrijos (per Vokietiją) ir kovo 14 dieną, pajutęs simptomus,  kreipėsi į klinikas. 15min žiniomis, tai 50 metų vyras. Jo būklė stabili.

Abiem vyrams patvirtintas COVID-19 virusas.

Išvis Santaros klinikose su koronaviruso diagnoze hospitalizuoti 8 žmonės.

Vienas užsikrėtusiųjų – iš Telšių

15:32

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas feisbuke paskelbė, kad tarp trijų naujų koronavirusu užsikrėtusiųjų – Telšių gyventojas:

„Dar vienas šia liga užsikrėtęs 56 metų telšiškis Klaipėdoje. Nors į Lietuvą iš Dominikos jis grįžo dar kovo 4 dieną, bet į KUL GMP automobiliu pristatytas vakar, o šiandien jau pradedamas gydyti. Būklė – patenkinama, kaip ir visų kitų gydomų čia, uostamiestyje, o tuo pačiu tai dar vienas ženklas ir indikacija – šiam COVID–19 virusui nėra jokių sienų ir atstumų... Kova tęsiasi“.

Santaros klinikos kol kas negali patvirtinti, kad kiti du nauji koronaviruso atvejai nustatyti jų pacientams. Esą galėjo būti įsivėlusi klaida.

Visi užsikrėtusieji ligoninėse – kol yra galimybių

15:10

Ministras taip pat patvirtino, kad tol, kol yra galimybė, visi užsikrėtę koronavirusu bus gydomi ligoninėse, o gydymosi namuose galimybė kol kas – teorinė.

„Jeigu bus daug pacientų ir ligoninės nesugebės jų priimti, gali būti tokie dalykai taikomi namuose. Kol atvejų labai nedaug, mes galime sau leisti prabangą laikyti žmones ligoninėj“, – teigė A.Veryga.

„Aišku, dėl to gyventojai irgi nėra labai laimingi, jie pikti, kad reikia palaukt, kol tyrimas padaromas, kai kas net imasi tokių avantiūrų kaip bėgiojimas iš ligoninės, nes nepatinka sąlygos. Taip, ten nėra SPA ar sanatorija, ir sąlygos nėra kaip namie, bet supraskim, kad situacija irgi neeilinė“, – kalbėjo ministras.

„Jei bus situacija, kad įstaigos turės labai didelį srautą pacientų, kurie bus sunkūs, aišku, kad tie, kuriems bus simptomai labai nesudėtingi, galės likti namuose, bet kol kas tai teorinė galimybė“, – pažymėjo A.Veryga.

Du iš Austrijos, vienas – iš Dominikos

14:23

Patikslinama, kad du pacientai izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose, vienas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio, du iš Austrijos, trečiasis – iš Dominikos Respublikos. 15min šaltinių teigimu, vienas iš Vilniuje gydomų pacientų yra 35 metų vyras, kuris į Lietuvą grįžo paslidinėjęs Vokietijoje ir Austrijoje. Šeštadienį jam temperatūra pakilo iki 38 laipsnių, vyras kreipėsi į medikus. Paciento tyrimai geri, būklė stabili.

Lietuvoje trys nauji koronaviruso atvejai

13:58

Spaudos konferencijoje ministras taip pat paskelbė naujausią informaciją, kad Lietuvoje yra patvirtinti dar 3 nauji atvejai.

Visi jie – įvežtiniai. Daugiau informacijos žadama vėliau.

Iš viso šalyje yra patvirtinta 17 atvejų, pirmoji koronavirusu apsirgusi šiaulietė laikoma pasveikusia.

Tyrimus darys viena laboratorija dėl ekonomiškumo

13:51 Atnaujinta 14:56

Ministro teigimu, tyrimus dėl koronaviruso ir toliau darys viena laboratorija, mat kol kas ir jos pajėgumų pakanka.

Pasak A.Verygos, vienu metu galima atlikti 70 mėginių. Tas poreikis esą nė karto nebuvo išnaudotas.

„Visas kitas kiekis iškeliauja į orą, yra išmetama. (...) Yra testų išdalyta ir kitoms įstaigoms ir jeigu jau tik mūsų centrinė laboratorija nebespės, tada bus aktyvuotos kitos laboratorijos. (...) Tai būtų reagentų švaistymas, žinant, kiek rinkoje yra sudėtinga jų nusipirkti“, – kalbėjo jis.

Kiek šiuo metu yra nupirkta reagentų, ministras pasakyti negalėjo. Kiek tyrimų šalis galės atlikti, ministro teigimu, priklausys nuo tyrimų apimčių.

Kaip rašo BNS, reagentų atlikti koronaviruso tyrimams Lietuva turi šiai ir daliai kitos savaites, taip pat atvyksta nauja reagentų siunta – iš viso keliasdešimčiai tūkstančių tyrimų.

„Skaičius, kiek dabar tyrimų turim, yra reliatyvus, priklausys nuo to, kiek užkrovinėsim, jei užkrovinėsim po pilną apimtį, po tą 70, turim šiai savaitei ir kitos savaitės kažkiek“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė A.Veryga.

„Turėtų šią savaitę pasiekti nauja siunta, kurios apimtys irgi priklausys nuo to, kaip naudosim. (...) Keliasdešimt tūkstančių tyrimų turėtų atkeliauti reagentai“, – teigė ministras.

Medikams trūksta priemonių, ministras sako, kad jų turi dirbantys su užkrėstaisiais

13:46


 

Pirmadienį Santaros klinikose dirbantis profesorius Vytautas Kasiulevičius kreipėsi į verslininkus prašydamas paramos – pradėti gauti dirbtinių plaučių ventiliacijos aparatų, FFP3 klasės respiratorių, medicininių kaukių, taip pat PGR testų.

„Gerbiami verslininkai, prašau jūsų paramos Lietuvos Respublikai. Pinigų šį kartą nereikia, reikia priemonių.

Artimiausiu metu prireiks daugybės dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų. Neklauskite kiek. Daug šimtų prie jau esančių 900. Tegu pasako specialistai.

Artimiausiu metu prireiks daugybės FFP3 klasės respiratorių Lietuvos ligoninėms, kurios taps atramos ligoninėmis epidemijos metu. Neklauskite kiek. Lietuva turi tūkstančius, prireiks mažiausiai dešimčių tūkstančių. Ir netgi paprastų medicininių kaukių. Tegu pasako specialistai. Bet nieko nebus per daug.

Artimiausiu metu prireiks daugybės PGR testų. Dešimčių ar net šimtų tūkstančių terpių ir reagentų. Jų irgi nebus per daug. Susisiekite su didžiosiomis šalies ligoninėmis. Jie pasakys tikrus poreikius”, – feisbuke rašė jis.

Anot A.Verygos, visi su infekciniais ligoniais dirbantys asmenys priemonių turi pakankamai. Esą jiems jos tiekiamos iš rezervo. Jo teigimu, visi kiti „apie priemones galvoja teoriškai.” Jo teigimu, kartais įvardinti poreikiai yra „nerealistiniai”. 

Socialinės garantijos ir dirbantiems karantine

13:40

Pasak Aurelijaus Verygos, Vyriausybėje pirmadienį buvo pateiktos įstatymo pataisos dėl socialinių garantijų ne tik sveikatos priežiūros darbuotojams, bet ir tiems, kuriems tenka dirbti karantino sąlygomis.

Ministras taip pat pažymėjo, kad koronavirusas yra jau įtrauktas į ypatingai užkrečiamų ligų sąrašą.

Pataisas turės priimti Seimas.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Atvejų skaičius paaugo iki 17

Pirmadienį per pietus patvirtinti dar 3 nauji koronaviruso susirgimai. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvoje buvo užfiksuoti 2 nauji atvejai. Iš viso sergančiųjų skaičius šalyje paaugo iki 17.

Patikslinama, kad du pacientai izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose, vienas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio, du iš Austrijos, trečiuoju atveju – iš Dominikos Respublikos.

Dėl ankstyvą pirmadienio rytą užfiksuotų atvejų, SAM informuoja, kad abu asmenys gydomi Vilniaus Santaros klinikose. Vienas yra grįžęs iš Ispanijos, o kitas iš Vokietijos.

15min žiniomis, iš Madrido grįžusi 24 metų moteris infekcijos simptomus pajuto dar būdama Ispanijoje. O iš Vokietijos atvykęs 32 metų vyras prastai pasijuto jau grįžęs į Lietuvą. Prieš tai jis dar lankėsi Ukrainoje, Kijeve, bei Jungtinėje Karalystėje. Teigiama, kad sekmadienį dėl prastos savijautos jis kreipėsi karštąja linija 1808 ir po tyrimų jam buvo nustatytas koronavirusas.

Kaip pirmadienio rytą LRT radijo laidoje teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, užsikrėtusiųjų būklė nėra sunki. Tiesa, jis pažymėjo, kad „beveik nelieka šalių, iš kur nebūtų atvykę tie mūsų piliečiai, iš kur nebūtų atvežtas užkratas.“

Pirmadienį Vyriausybė skyrė per 630 tūkst. eurų reagentams ir kitoms virusą nustatyti galinčioms priemonėms įsigyti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantinas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantinas

SAM duomenimis, sekmadienį buvo ištirti 104 mėginiai, iš viso ištirtai 624.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia turįs informacijos apie daugiau nei 43 tūkst. keliavusių asmenų, stebi jų sveikatos būklę.

Nuo pirmadienio Lietuvoje įvestas karantinas.

COVID-19 lietuvoje nustatytas 17 asmenų:

  • Kovo 16 d. trims asmenims. Du pacientai, grįžę iš Austrijos, izoliuoti ir gydomi Vilniuje, vienas, atvykęs iš Dominykos Respublikos, – Klaipėdoje.
  • Kovo 16 d. dviems asmenims. Vyrui, grįžusiam iš Vokietijos, ir moteriai, parvykusiai iš Ispanijos, Madrido. Abu gydomi Vilniuje.
  • Kovo 15 d. trims asmenims. Vyrui, grįžusiam iš Danijos, kuris gydomas Klaipėdoje. Vyrui, grįžusiam iš Austrijos, ir moteriai, kuri lankėsi Barselonoje ir Paryžiuje, jie abu gydomi Vilniuje.
  • Kovo 14 d. trims asmenims. Iš Nyderlandų gįžusiam vyrui, kuris gydomas Panevėžyje. Iš Danijos grįžusiam vyrui, kuris gydomas Klaipėdoje; iš Italijos grįžusiam vyrui, kuris gydomas Vilniuje.
  • Kovo 13 d. trims asmenims. Iš Tenerifės grįžusiai moteriai, gydoma Klaipėdoje; iš Italijos grįžusiam vyrui, gydomas Kaune; iš Ispanijos grįžusiai moteriai, gydoma Vilniuje.
  • Kovo 10 d. dviems asmenims. Iš Italijos grįžusiai porai, gydomi Kaune.
  • Vasario 28 d. vienam asmeniui. Iš Italijos grįžusiai moteriai, buvo gydoma Šiauliuose. Tačiau pasveiko ir buvo išleista iš ligoninės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs