2020 08 27

SAM: teigiamą greitojo testo rezultatą turi patvirtinti PGR testas koronavirusui nustatyti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešime paaiškina paaiškina, kad žmonės, kuriems greituoju serologiniu testu kraujyje nustatomas teigiamas IgM antikūnas, rodantis, kad jis galimai serga koronaviruso infekcija, privalo kreiptis į Karštąją liniją 1808 registruotis PGR tyrimui koronaviruso infekcijos nustatymui atlikti.
Karantino metu SAM darbuotojai dirba ministerijoje
Sveikatos apsaugos ministerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tai numatyta valstybės lygios ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime.

Dalis koronaviruso (COVID-19) infekcijos atvejų besimptomiai arba klinikiniai požymiai būna išreikšti labai lengvai forma, todėl kai kurie gyventojai, norėdami žinoti, ar jau persirgo šia klastinga liga, kreipiasi į gydymo įstaigas, turinčias licencijas atlikti greituosius serologinius testus, kad pasitikrintų. Jeigu tyrimo metu nustatomi specifiniai IGG ir IGA klasės antikūnai, reiškia, kad žmogus jau persirgęs koronaviruso infekcija ir jam susiformavęs imunitetas, o jeigu nustatomas teigiamas IgM antikūnas – tai gali būti požymis, kad žmogus galimai serga koronaviruso infekcija.

Pažymėtina, kad teigiamas IgM nebūtinai reiškia, kad žmogus yra užsikrėtęs koronaviruso infekcija. Tos pačios klasės antikūnai gali susidaryti ir po skiepo, todėl reikia vertinti ir greitojo serologinio testo atlikimo laiką ir kitas aplinkybes. Bet kuriuo atveju, kol bus atliktas PGR testas ir paneigta koronaviruso diagnozė, žmogus privalo izoliuotis.

Atsižvelgus į mokslininkų išvadas, vadinamieji greitieji serologiniai testai gydymo įstaigose gali būti naudojami keliems tikslams. Juos bus galima atlikti, siekiant patikrinti, ar žmogus yra sirgęs koronavirusine infekcija, ar ne, t. y. vadinamajai serokonversijai nustatyti, taip pat – imuninio atsako nustatymui, praėjus mažiausiai 14-likai dienų nuo koronavirusui būdingų simptomų pradžios. Be to, greitieji testai gali būti atliekami ir tais atvejais, kai žmogus jaučia ryškius koronaviruso infekcijai būdingus klinikinius požymius, tačiau pakartotiniai tyrimai PGR metodu yra neigiami.

Svarbu pažymėti, kad greitieji testai skirti tik profesionaliam naudojimui, kai rezultatus vertina ir interpretuoja sveikatos priežiūros specialistai. Tai reiškia, kad namų sąlygomis, be sveikatos priežiūros specialisto, jie neturėtų būti naudojami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų