Opozicinių Seimo liberalų atstovė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipė dėmesį, kad sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu balandžio 19-ąją patvirtinta nevaisingumo gydymo kompensavimo tvarka yra diskriminacinė.
„Noriu tikėti, kad sveikatos apsaugos ministras puikiai žino statistiką, kuri rodo, jog yra bemaž vienodai atvejų, kai nevaisingumas kyla tiek dėl moterų, tiek dėl vyrų sveikatos problemų. Todėl dabartinį akibrokštą reikia kuo greičiau pašalinti, ištaisant ministro įsakymą ir vienodai kompensuojant gydymą tiek moterų, tiek vyrų nevaisingumo atvejais“, – teigė parlamentarė.
Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė BNS pripažino, kad po Pagalbinio apvaisinimo įstatymo įsigaliojimo tvirtinant naują gydymo kompensavimo tvarką įsivėlė techninė klaida.
„Gydome porų nevaisingumą, tai ten, matyt, trūktų vieno skaičiuko. Tai yra nauja, natūralu, kad mes papildysime, nes kompensuojami vaistai turi būti tiek moterims, tiek vyrams (...). Tai tikrai bus papildyta. Jokio neramumo nėra, artimiausiu metu bus papildyta, patikslinta (...). Manau, kad šią savaitę – tikrai“, – tvirtino viceministrė.
Nuo sausio įsigaliojus Pagalbinio apvaisinimo įstatymui, tokios procedūros buvo nutrauktos laukiant, kol gydymo įstaigoms bus atnaujintos licencijos. Gydymą kovo pradžioje vėl ėmė taikyti Vilniaus universiteto Santariškių klinikos, tapusios pirmąja gydymo įstaiga, gavusia reikiamą licenciją.
Akreditavimo tarnybos duomenimis, prašymus suteikti teisę teikti pagalbinio apvaisinimo paslaugas yra pateikusios dar penkios klinikos: „Kardiolita“, „Vaisingumo klinika“, „Jolsana“, „Northway“ medicinos centrai bei Baltijos Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika.