Rugsėjo pabaigoje Seimas balsavo dėl Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo, kuriuo planuota nustatyti sankcijas už posėdžių nelankymą, atsisakyti Seimo viešbučio.
Politikai įstatymo nepriėmė.
Seimo vicepirmininkas konservatorius J.Razma tąkart apgailestavo dėl šio sprendimo ir svarstė, gal pataisas galėtų teikti šalies vadovas.
„Tenka apgailestauti, kad ir šis Seimas lieka nepajėgus priimti šito įstatymo. Aš matau vienintelę galimybę, kad prezidentas teiktų šitą įstatymą, tada gal Seimas nedrįstų atmesti“, – po balsavimo kalbėjo Seimo narys.
15min pasidomėjo, ar prezidentas matytų tokį reikalą ir ką siūlytų keisti.
Prezidento patarėjas Komunikacijos grupėje R.Jasiulionis leido suprasti, jog šalies vadovas pataisų dėl parlamentarų darbo sąlygų nerengs.
„Prezidento nuomone prerogatyvą sutarti dėl Seimo narių teises ir pareigas apibrėžiančio įstatymo turi pats Seimas“, – atsakyme nurodė jis.
Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymas buvo pradėtas svarstyti dar praėjusios kadencijos Seime.
Jis, be kita ko, turėjo išspręsti ir Seimo narių atostogų klausimą, kaip to reikalauja Konstitucinis Teismas, tačiau atostogų reglamentavimo jame iš viso atsisakyta išsiskyrus Seimo narių pozicijoms, rašo BNS.
Konstitucinis Teismas dar 2005 metais konstatavo, kad Seimo narių veiklos nepertraukiamumas nereiškia, jog Seimo narys negali pasinaudoti jam priklausančia konstitucine teise į poilsį ir laisvalaikį, taip pat į kasmetines mokamas atostogas.
Teismas nutarime pažymėjo, jog Seimo nario atostogų įstatyminis įtvirtinimas užtikrintų, kad nebebūtų prielaidų laiką tarp Seimo sesijų nepagrįstai traktuoti kaip laiką, prilygstantį atostogoms ar kitokiam poilsiui.