Valstybės šimtmečiui numatyti renginiai, yra noras kurti, pažinti, sužinoti, LRT RADIJUI sako premjeras Saulius Skvernelis. Kaip teigia jis, svarbu akcentuoti bendruomenės įtraukimą: „Pabandėme įgyvendinti iniciatyvą „Dovana Lietuvai“. Iš pradžių tai atrodė pesimistiškai, bet atsirado labai daug projektų, teko apdovanoti unikalius dalykus: nuo bendruomenės sutelkto darbo – tilto suremontavimo iki anglų kalbos mokymo seneliams.“
Premjeras tvirtina norintis įgyvendinti savo idėją. „Norėčiau, kad vasario 16-ąją, ne tik šimtmečio proga, bet ir visomis kitomis datomis, kai minėsime valstybines šventes, ant Lietuvos namų plevėsuotų kuo daugiau trispalvių. Nuoširdžiai noriu, kad nebūtų taip, kaip dabar. Didmiesčiuose ar miesteliuose matome vieną kitą valstybinę vėliavą. Atgimimo pradžioje, kai buvo draudžiama tai daryti, vėliavos tikrai plevėsavo visur, buvo tam tikras pojūtis, noras, o dabar kažkaip to nevertiname. Galbūt nevertiname turimos laisvės.“
Anot premjero, tai, kad nevertiname turimos laisvės, matyti net paprastuose veiksmuose: „Galiu pateikti tą patį pavyzdį apie vėliavą – nekelsiu dėl to, kad bloga valdžia. Visą laiką sakau, kartoju – niekada netapatinkite valdžios ir valstybės, valdžios ir tėvynės. Tai yra du skirtingi dalykai.“
S.Skvernelis įsitikinęs, kad, protestuoti prieš valdžios sprendimus nevertėtų pasirenkant nekelti vėliavos. Jo nuomone, tokius veiksmus būtina aiškiai atskirti, nes vėliavos iškėlimas nereiškia valdžios palaikymo.
„Tai reikia labai aiškiai atskirti. Manau, kad privalome didžiuotis ir galiausiai suvokti, ką turime, ką iškovojo mūsų protėviai, seneliai, dabartinė karta, nes ir atkurti Lietuvą kovo 11-ąją nebuvo taip paprasta, kaip galbūt dabar iš šalies pažiūrėjus atrodo.“