Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 14

Saulius Skvernelis: koronaviruso tyrimų apimtys nuo kitos savaitės plėsis, reagentų pakanka

Koronaviruso infekcijos tyrimų apimtys plėsis kitą savaitę, šeštadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Jo teigimu, tyrimui žmones turėtų nukreipti šeimos gydytojai.

„Apimtys tikrai plėsis. Svarstysim artimiausiu metu, kaip padaryti pagal šeimos gydytojų nukreipimą, kad žmogus pats galėtų atvykti automobiliu, galbūt neišlipti ir būtų paimamas mėginys. Net ne pats kada sugalvojo, o vis tiek reikės gydytojo nukeipimo, kad būtų galima testą atlikti“, – Delfi laidoje „Dėmėsio centre“ šeštadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, šiuo metu vienintelė tyrimus atliekanti Vilniuje veikianti Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ir dar trijų ligoninių laboratorijos aprūpintos reikiamu reagentų kiekiu.

Premjero teigimu, tyrimų be reikalo plėsti neskubama, kad reagentų nepritrūktų ateityje, išaugus didesniam poreikiui.

„Mes tikrai turime reikiamą reagentų kiekį, be pagrindinės laboratorijos, kuri vienintelė šiuo metu dirba Vilniuje, dar yra trys laboratorijos, jau aprūpintos tuo. Aš suprantu didžiulį norą pasitikrinti ir nusiraminti. Tačiau sveikatos apsaugos specialistų pagrindinis argumentas yra tas, kad mes išplėtę apimtis tiems, kam nereikia, nėra jokių požymių iš tikrųjų, tik kažkokia vidinė baimė, galim susidurti su tuo momentu, kada neturėsim reagentų tiems, kam reikia“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Pasak jo, yra siekiama, kad šiuo metu vienintelė tyrimus Vilniuje atliekanti laboratorija „būtų maksimaliai užkrauta“, racionaliai išnaudojant reagentus.

Plėsti tyrimų dėl COVID-19 infekcijos tyrimų apimtis ragino kai kurios medikų organizacijos ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Dešimt medikų organizacijų penktadienį išplatino viešą pareiškimą, kad dėl koronaviruso tiriami turėtų būti visi karščiuojantys ir turintys kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, neatsižvelgiant į epidemiologinius rizikos faktorius.

Medikai taip pat siūlo išplėsti testavimą galinčių atlikti įstaigų sąrašą, įtraukiant „visas įstaigas, turinčias pakankamas kompetencijas šiuos tyrimus atlikti“.

Kauno meras V.Matijošaitis ragino Sveikatos apsaugos ministeriją leisti tyrimus dėl koronaviruso atlikti ir Kaune, nes ėminius vežant į Vilnių gaištamas laikas.

Šeštadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad tyrimai dėl koronaviruso papildomai galės būti atliekami Kauno klinikų, Santaros klinikų ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijose, tačiau tik tada, jei to daryti nebepajėgs Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Šios trys įstaigos tvirtina, kad tyrimus atlikti yra pasiruošusios jau dabar ir laukia centrinės valdžios nurodymų.

Iš viso Nacionalinėje sveikatos priežiūros laboratorijoje per parą galima atlikti 210 ėminių tyrimus.

LSMUL Kauno klinikų laboratorija per parą galėtų ištirti apie 300 ėminių, VUL Santaros klinikų laboratorija – maždaug 50 ėminių, o Klaipėdos universitetinė ligoninė – dar apie 100 ėminių.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso atlikta per 440 tyrimų dėl COVID-19, nustatyti aštuoni koronaviruso atvejai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs