„Iššūkis yra surasti kompromisą. Šiuo atveju reikia surasti kompromisą ir su koalicijos partneriais, kurie pagal sutartį turi atsakomybės sritis ir suderinti su prezidentu. Svarbiausia ir man parinkti tas kandidatūras, kurios galėtų atitikti tas kompetencijas, kurių reikia atitinkamose srityse – būtų žmonės gebantys įgyvendinti Vyriausybės programą“, – trečiadienį apie iššūkius formuojant atnaujintą Vyriausybę kalbėjo S.Skvernelis.
S.Skvernelis neatskleidė, ar iš tiesų, kaip kalbama, trečiadienį pas G.Nausėdą lankėsi kartu su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu.
„Nekomentuoju susitikimų turinio, kurie yra darbiniai prezidentūroje. aš buvau pas Lietuvos Respublikos prezidentą“, – nesileido į detales premjeras.
S.Skvernelis trijų pretendentų į ministrus kandidatūras G.Nausėdai planavo pateikti praėjusią savaitę, tačiau nors buvo keletą kartų susitikęs su prezidentu, to nepadarė.
Valdantieji yra nusprendę pakeisti mažiausiai tris ministrus – susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio. Į ministrų pareigas siūlomos Lenkų rinkimų akcijos atstovų Vladislavo Kondratovičiaus, Jaroslavo Narkevičius ir „socialdarbiečio“ Andriaus Palionio kandidatūros.
Taip pat pasirodė pranešimų, jog G.Nausėdai ne itin prie širdies J.Narkevičiaus kandidatūra.
Kol tai nėra padaryta, tol yra diskusijos, geriausių kandidatų paieška ir noras, kad tikrai būtų Vyriausybės darbas stabilus.
Paklaustas, ar prezidentas pritaria Lietuvos lenkų rinkimų akcijos -Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) siūlomiems kandidatams, S.Skvernelis aiškino, jog tai bus galima svarstyti tada, kai jis pateiks sudarytą ministrų kabinetą: „Arba tvirtindamas arba ne prezidentas išreikš savo poziciją. Kol tai nėra padaryta, tol yra diskusijos, geriausių kandidatų paieška ir noras, kad tikrai būtų Vyriausybės darbas stabilus.“
Anksčiau buvo pasirodę pranešimų, kad išsiskiria prezidento ir premjero nuomonės dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos likimo. Su juo G.Nausėda susitinka trečiadienį.
S.Skvernelis prieš šį susitikimą sakė, kad A.Veryga tikrai turėtų tęsti darbą: „Ministras pakėlė daugybę klausimų ir sričių, kurios buvo neliečiamos – ar tai būtų farmacijos klausimai – vaistai, vaistinės, sveikatos klausimai. Manau, kad tikrai pakankamai gerai sprendžiamos socialinės problemos kalbant apie gydytojus slaugytojus.“
Seimui tektų balsuoti dėl Vyriausybės programos, jeigu bus pasirinktas variantas pakeisti tris ministrus iš karto, o ne tai daryti prezidentui iš pradžių patvirtinus senąjį kabinetą.
S.Skvernelis neatmeta, kad į eurokomisarus gali būti siūloma moteris
S.Skvernelis su G.Nausėda trečiadienį turėjo aptarti ir kandidatūrą į naują Europos Komisiją. Ją turi išrinkti Vyriausybė, suderinusi su prezidentu ir Seimu.
Po posėdžio S.Skvernelis sakė, kad ministrų kabineto posėdyje apie kandidatus į eurokomisarus nekalbėjo: „Aš turiu pareigą surasti konsensusą tarp Vyriausybės, prezidento ir Seimo. Ir noriu teikti tokį kandidatą, kad jis tą kompromisą atitiktų. Svarbu, kad jis būtų tinkama kandidatūra Briuseliui“.
„Yra galimybių“, – paklaustas, ar gali būti, kad Lietuva pasiūlys moters kandidatūrą, sakė premjeras.
Premjeras ydingu požiūriu pavadino opozicijos aiškinimus, kad delsdama teikti kandidatus Lietuva galės tikėtis tik antrarūšių portfelių.
„Visos atsakomybės sritys yra vienodai svarbios“, – pabrėžė jis. S.Skvernelio teigimu, mes aplikuojame į pozicijas, susijusias su finansais, inovacijomis, vidaus saugumu ir energetika.
„Valstiečių“ frakcija praeitą savaitę pasiūlė teikti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių ir pareiškė, kad už kitą kandidatą nebalsuos.
Nauja Europos Komisija formuojama po gegužę vykusių Europos Parlamento rinkimų, jai vadovaus buvusi Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.