Ekonomistas Gitanas Nausėda teigia, jog pagrindinė Gegužės 1-osios žinia – dirbantis žmogus ir jo teisės yra aktuali ir šiandien.
„Taip, Sovietų Sąjunga bandė ją nusavinti, tačiau tai nėra komunistinė šventė, kurią turėtume ištrinti“, – įsitikinęs jis.
Parlamentarė Ingrida Šimonytė primena, kad Gegužės 1-oji yra šventinė diena daugelyje Europos valstybių.
„Nors nesu tikra, ar Tarptautinę darbo dieną geriausia paminėti nedirbant, tačiau, jei klausiate, ar tai, kad gegužės 1-oji yra nedarbo diena, yra kokia nors problema, aš taip nemanau“, – sako ji.
Europarlamentaras Valentinas Mazuronis teigia, jog Gegužės 1-oji turi likti nedarbo diena.
„Komunistiniai ideologai bandė pasisavinti šią dieną ir šventę. Kodėl mes turime ją atiduoti jiems?“ – klausia jis.
Eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis sako, kad švęsti Gegužės 1-ąją Lietuvoje turi visi.
„Gegužės 1-ąją dar 1896 metais raštu išreikštas pagrindinis politinis „neprigulmingos Lietuvos“ siekis. Tai yra Lietuvos Nepriklausomybės idėjos gimimo diena!“ – pabrėžia jis.
Parlamentaras Mindaugas Puidokas sako, kad Gegužės 1 diena turėtų būti minima, nes šią dieną norima atkreipti dėmesį į dirbančių žmonių teises ir socialinio teisingumo svarbą. „Tai tikrai nėra sovietinė šventė. Be to, tai Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) diena. Todėl gegužės pirmąją yra kuo džiaugtis, didžiuotis ir ką paminėti“, – teigia jis.
Seimo narys Naglis Puteikis įsitikinęs, jog šią dieną reikia palikti nedarbo diena, nes Lietuvos gyventojai dar neišmoko ginti savo teisių į normalią algą, pensiją, nedarbo ir ligos, neįgalumo išmokas.
„Gegužės 1-ąją Lietuvos gyventojams reikia ne dirbti, o reikia mokytis streikuoti“, – tvirtina politikas.
Filosofas Arvydas Juozaitis sakė, jog darbas – vertas šventės, tačiau jei kyla abejonių dėl šios šventės kaip ne darbo dienos, tai reiktų paklausti visuomenės – atlikti piliečių apklausą.
Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis į 15min klausimus neatsakė, premjeras S.Skvernelis multimedijos projekte nusprendė nedalyvauti.