„Pradėjome vykdyti savanorių atranką, tikrai negalėsime visų 1700 priimti, nes neturėsime tiek darbų, o kai nėra savanoriui ką veikti, tai irgi nėra gerai“, – BNS sakė K.Janulytė.
Vilniaus arkivyskupijos kurijos komunikacijos koordinatorė Živilė Šeporaitytė teigė, kad žmonių, kurie nebus atrinkti į savanorių komandą, bus paprašyta prisidėti prie veiklos savo parapijose.
„Pasiūlysime žmonėms savanoriauti ir įsijungti į savo parapijas ruošiantis popiežiaus vizitui, arba į „Carito“ darbus, vadovaujantis popiežiaus mintimi daryti tai, ką jis kviečia daryti. Tai – irgi savanorystės forma“, – sakė ji.
Pasak K.Janulytės, didžiausia dalis potencialių savanorių – nuo 16 iki 24 metų, vyriausiajai savanorei – apie 80. Didesnė dalis besiregistravusiųjų – moterys.
Anot jos, kreipimųsi sulaukta ne tik iš Vilniaus ar Kauno, kur ir vyks vizito renginiai, bet iš 30 šalies vietovių.
„Tai nėra vien vilniečiai ir kauniečiai, yra iš miestelių, miestų, kaimų, žmonės teiraujasi – jei papulsiu, ar padėsite man atvykti, nes labai noriu pamatyti popiežių. Yra ir tas faktorius, kad reikės galvoti ir apie savanorių logistiką“, – sakė K.Janulytė.
Nemaža dalis atsiliepusiųjų jau turi savanoriavimo patirties tiek, pavyzdžiui, per pasaulio jaunimo dienose Lenkijoje ar kitose šalyse, tieknereliginio pobūdžio renginiuose.
Jų bus prašoma įvairios pagalbos – įrengti susitikimų vietas, budės renginiuose, asistuoti per religines ceremonijas.
„Tai yra pagalba įrengiant ir paruošiant vizito vietas tiek Vilniuje, tiek Kaune, budėjimas info centruose, pagalbos teikimas atvykusiems svečiams ir piligrimams, logistinė pagalba parkuojant automobilius, liturgijos tarnystėje“, – savanorių veiklą vardijo koordinatorė.
Reikiamus savanorius ketinama atsirinkti iki rugpjūčio vidurio.
Popiežius Pranciškus Lietuvoje viešės rugsėjo 22–23 dienomis, jis aplankys Vilnių ir Kauną, susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, tikinčiųjų bendruomene, neįgaliaisiais, nukentėjusiais nuo represijų, aukos šventąsias Mišias Kaune.