LLRA frakcijos narys Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius siūlė pataisų pateikimą Seimui atidėti, kad Vyriausybė pateiktų pagal paskutinius susitarimus su Trišale taryba suderintą variantą.
„Vyriausybė turėtų galimybę įnešti visus pataisymus, kurie sutarti su Trišale taryba“, – teigė J.Narkevičius.
Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Gylys reikalavo, kad modelį Seimui pristatytų pats premjeras.
„Klausimas yra neparuoštas, premjeras turi klausimą pristatyti kaip visumą“, – teigė jis, bet dėl jo pasiūlymo Seimas nebalsavo.
Ketvirtadienį Seimui pristatomas Vyriausybės parengtas socialinio modelio variantas, kuriame dar nėra įtraukta tų sutarimų, kurie su Trišale taryba buvo pasiekti iki rugsėjo pabaigos – jau po to, kai projektai buvo registruoti Seime.
Seimui projektą priėmus svarstyti, diskusijos dėl permainų darbo rinkoje ir pensijų srityje persikels į parlamentinius komitetus. Juose bus analizuojami ir visi Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai.
A.Butkevičius: tikiuosi, kad darbo užmokesčiai didės
Premjeras Algirdas Butkevičius Žinių radijui ketvirtadienį pakartojo, kad priėmus socialinį modelį dirbantieji pradės gauti realias išmokas, juos atleidžiant iš darbo, nes šiuo metu virš 90 proc. žmonių išeina savo noru ir išmokų negauna. Jis taip pat įsitikinęs, kad priėmus įstatymus šalyje pradės augti darbo užmokestis.
„Manau, kad po šito įstatymų paketo priėmimo darbo užmokesčiai padidės, dėl to, kad darbdavys žinos, kad galės motyvuoti darbuotoją, dėl to, kad tada jis atskleidžia geriau savo gebėjimus, kompetenciją parodo“, – tikino A.Butkevičius.
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad socialinis modelio nagrinėjimas Seime turi vykti greitai.
„Socialinis modelis yra labai svarbus šalies ateičiai, jos vystymosi perspektyvoms ir darbo santykių modernizavimui. Neabejoju, kad jo naudą pajus tiek darbuotojai, tiek darbdaviai. Jo nagrinėjimas Seime privalo būti greitas ir konstruktyvus. Esu įsitikinusi, kad socialinio modelio priėmimas taps milžinišku mūsų valstybės žingsniu į priekį“, – pranešime spaudai sakė L.Graužinienė.
Anksčiau L.Graužinienė yra pareiškusi, kad idealiausia būtų, jei Vyriausybė atsiimtų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos sutarimą.
Anksčiau ji yra pareiškusi, kad idealiausia būtų, jei Vyriausybė atsiimtų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos sutarimą, tačiau parlamentarams bus pristatytas Vyriausybės parengtas variantas, kuriame nėra įtraukta tų sutarimų, kurie su Trišale taryba buvo pasiekti iki rugsėjo pabaigos – jau po to, kai socialinis modelis buvo registruotas Seime.
Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje yra susitarusi, kad naujas Darbo kodeksas ir kitų įstatymų pataisos Seime bus priimtos.